اخبار امارات

269 خودرو تسلا مدل 3s به تاکسی های دبی اضافه می شود

تاکسی های جدید کاملا برقی در دبی

عربیا تاکسی دبی با اضافه شدن ۲۶۹ خودرو جدید تسلا به‌سمت آینده‌ی بدون کربن حرکت می‌کند.

این خودروهای جدید مدل ۳ این ماه به ناوگان تاکسی‌های عربیا تاکسی می‌پیوندند و شروع به کار می‌کنند. هلدینگ اکونومیک گروپ، مالک عربیا تاکسی، می‌گوید اضافه شدن خودرو‌های تسلا به ناوگانشان بخشی از اهداف پنج‌ساله برای برقی و بدون کربن شدن تا سال ۲۰۲۷ است.

به گفته‌ی شیخ ماجد بن حمد آل قاسمی، رئیس اکونومیک گروپ، این شرکت در حال کار روی برنامه‌ی استراتژیکی برای جایگزینی باقی خودروها با خودروهای تمام برقیی است و برای آینده نیز گزینه‌ی خودروهای هیدروژنی را در نظر دارد. او می‌گوید این شرکت مشتاق است همکاری خود با تسلا و چندین سازنده اتومبیل دیگر را گسترش دهد تا بتواند گزینه‌های پایدار و سازگار با محیط زیست به مشتریانش ارائه دهد. هدف این شرکت ترویج روش‌های حمل‌ونقلی خصوصی و عمومی سازگار با محیط زیست و کاهش اثرگذاری محیط زیستی فعالیت‌های تجاری در امارات و سراسر منطقه می‌باشد.

تا پایان سال ۲۰۲۲، تعداد ۱۱۳۰۰ دستگاه تاکسی در خیابان‌های دبی فعالیت داشتند که از این تعداد، ۸۲۲۰ دستگاه سازگار با محیط زیست بودند. حالا آقای آل قاسمی می‌گوید ۸۳ درصد ناوگان عربیا تاکسی بر اساس تکنولوژی هایبریدی فعالیت می‌کند.

دبی تنها امارتی نیست که در حال انتقال به تاکسی‌های برقی است. در ماه مارس اداره ترابری ابوظبی پنج خودرو تسلا را به ناوگان خود اضافه کرد و اداره‌ی راه‌وترابری شارجه نیز اعلام کرد که ۱۰ خودرو تسلا مدل ۳ را به ناوگان تاکسی‌هایش اضافه می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا