اخبار امارات

قطعه زمینی به قیمت 125 میلیون درهم در جمیرا بی آیلند فروخته شد

گران ترین زمین فروخته شده در امارات

قطعه زمینی در جمیرا بی آیلند دبی به قیمت بی‌سابقه‌ی ۱۲۵ میلیون درهم فروخته شد. این قطعه زمین شنی ۲۴۵۰۰ اسکورفیتی (۲۲۷۶ مترمربع) به قیمت ۵۱۰۰ درهم به ازای هر اسکورفیت (حدودا متری ۵۰ هزار درهم) فروخته شد و با این اتفاق رکورد ۹۱ میلیون درهمی را شکست و به گران‌ترین قطعه زمین فروخته شده در تاریخ امارات تبدیل شد.

جمیرا بی آیلند به یکی از مناطق پرفروش املاک تبدیل شده و قیمت زمین در این منطقه در سال‌های اخیر سه‌برابر شده است. فروش رکوردشکن این زمین جایگاه این جزیره را به عنوان مقصد درجه‌یک محکم می‌کند و به صف املاک گران‌قیمت مانند بولگاری لایت‌هاوس می‌پیوندد که اخیرا با ۴۱۰ میلیون درهم رکورد گران‌ترین پنت‌هاوس را شکست.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با مشاورین املاک در امارات

 

مدیر بخش مسکونی پرایم در شرکت املاک فروشنده این زمین می‌گوید: «جمیرا بی آیلند صرفا جایگاه خود را برای مکان شماره یک افراد فوق ثروتمند در دبی محکم نکرده است، بلکه یک زیرمجموعه‌ای از بازار ساخته که فقط برای افراد فوق ثروتمند قابل دسترس است. یک معامله‌ی ۱۲۵ میلیون درهمی معمولا متعلق به یک پنت‌هاوس ویژه یا عمارت مجلل است؛ اما در جمیرا بی آیلند با این مبلغ تنها می‌توان زمینی خرید که در آن خانه‌ی رویایی خود را ساخت. این نشانه‌ای دیگر برای این است که دبی به دلیل سبک زندگی جذاب و محیط تجاری، مقصد شماره یک برای سرمایه‌گذاری بین‌المللی در بازار املاک است.»

تحقیق جدید این شرکت نشان می‌دهد که اخیرا بازار خانه‌های بالای ۱۰ میلیون دلاری در دبی رشد چشم‌گیری داشته و ۸۸ معامله تنها در سه‌ماهه‌ی اول سال ثبت شده است. در سال ۲۰۲۲، دبی شاهد ۲۱۹ معامله بالای ۱۰ میلیون دلاری بود که آن را به چهارمین بازار فعال خانه‌های لوکس در جهان تبدیل می‌کرد، اما در سال جدید گمان زده می‌شود که رکورد‌های جدیدی در این زمینه شکسته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا