اخبار امارات

شیخ محمد قوانین اصلاح مقررات پهبادی در دبی را تصویب کرد

روز سه‌شنبه حاکم دبی قانونی تصویب کرد که مقررات مربوط به استفاده از پهپادها در دبی را اصلاح می‌کند. عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست‌وزیر امارات و حاکم دبی، قانون شماره ۱۰ را به تصویب رساند. این قانون، بند‌های شماره ۷، ۲۰، ۲۱ و ۲۳ قانون شماره ۴ مصوبه‌ی سال ۲۰۲۰ را اصلاح می‌کند و آن‌ها را با بند‌های جدیدی پیرامون معیارهای تاییدشده برای طراحی و کارکرد فرودگاه پهپادی دبی جایگزین می‌کند.

همچنین این قانون جدید حکم می‌کند که زیرساخت‌ها، سوخت و برق لازم برای این فرودگاه‌ها فراهم شود. در این قانون آمده است که اداره هوانوردی مسافربری دبی (DCAA) با هماهنگی سایر ادارت مربوطه چند وظیفه دارد؛ شامل ایجاد و پایبندی به استانداردها و معیارهای لازم برای فرودگاه‌های پهپادی، تایید طرح‌های مهندسی برای کاربرد دولتی و غیردولتی، و همچنین نظارت بر به‌کارگیری این طرح‌ها و نقشه‌ها برای ایستگاه‌ها، امکانات و زیرساخت‌ها.

اداره DCAA همچنین موظف به ارائه گواهی پایان کار در صورت همخوانی طرح‌ها و نقشه‌ها با الزامات شهرسازی دبی و فرایند‌های نظارتی حمل‌ونقلی و ترابری می‌باشد. به‌علاوه این اداره وظیفه دارد استانداردها و معیارهای لازم را برای تایید و اعتبارسنجی پیمان‌کاران و مشاوران فعال در ساخت فرودگاه‌های پهپادی و ایستگاه‌ها، امکانات و زیرساخت‌های مرتبط تعیین کند.

سازمان پروژه‌های مهندسی هوانوردی دبی (DAEP) نیز وظایف دیگری از جمله طراحی فرودگاه‌های پهپادی، ایستگاه‌ها و زیرساخت‌ها برای کاربرد دولتی و همچنین نظارت بر به‌کارگیری آن‌ها طبق استانداردهای جهانی برعهده دارد. این سازمان همچنین باید طرح‌های مهندسی فرودگاه‌های پهپادی برای کاربرد غیردولتی را تایید کند.

قانون جدید افراد را از ساخت زیرساخت‌های مرتبط با فعالیت‌های پهپادی و فرودگاه‌های پهپادی، و رساندن سوخت به پهپادها بدون داشتن گواهی از DCAA منع می‌کند. این گواهی با هماهنگی نهادهای مربوطه و با توجه به شرایط و مقررات وضع‌شده توسط اداره DCAA صادر می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا