اخبار امارات

قیمت اجاره های کوتاه مدت در دبی برای تعطیلات %30 بالا می رود

عید فطر امسال، صاحبخانه‌هایی که در دبی ملک خود را کوتاه‌مدت اجاره می‌دهند از افزایش نرخ اجاره بهره خواهند برد.

همراه با افزایش ۳۰ درصدی نرخ اجاره، موضوع دیگری که به نفع این صاحبخانه‌هاست این است که به‌طور متوسط این خانه‌ها به‌جای ۲-۴ روز سابق، به‌مدت یک هفته یا بیشتر اجاره می‌روند. این موضوع باعث می‌شود تعداد روزهایی که ملک خالی می‌ماند کمتر شود که به نفع صاحبخانه‌هاست.

افزایش اجاره کوتاه‌مدت قبل و حین عید فطر قابل پیش‌بینی بود؛ اما این در حالی است که تعداد املاکی که برای اجاره کوتاه‌مدت در دسترس هستند بیشتر شده است. همچنین نرخ اجاره کوتاه‌مدت همچنان افزایش سالانه ۱۵-۲۵ درصدی خود را حفظ کرده است.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل اجاره خانه در دبی

 

متوسط اجاره کوتاه‌مدت در فصل جاری در تمام مناطق دبی ۶-۸ شب بوده است. یک خانه‌ی یک‌خوابه در دبی مارینا شبی ۵۶۵ درهم هزینه دارد در حالی که در اسپورتس سیتی شبی ۲۸۰ درهم است.
این موضوع برای خانواده‌ها‌ی کوچک تفاوت بزرگی ایجاد می‌کند و این گزینه‌های میانه‌ باعث جذب افراد بیشتری به دبی شده، زیرا می‌توانند پول خود را خرج موارد دیگری مانند تفریحات و رستوران بکنند.

هم‌اکنون نرخ اجاره کوتاه‌مدت ۳۰ درصد افزایش یافته است و پیش‌بینی می‌شود در آستانه‌ی عید فطر این میزان به ۵۰ درصد رسیده و تمام خانه‌ها پر شوند. تخمین زده می‌شود که حدود ۲۰ هزار واحد مسکونی برای اجاره‌ی کوتاه‌مدت در دبی وجود داشته باشد که تعداد قابل توجهی می‌باشد، زیرا برای مثال این رقم در پاریس ۲۷ هزار واحد است.

یکی از عواملی که به این رشد کمک کرده است تصمیم Airbnb، پلتفرم اجاره خانه، برای اضافه کردن دبی به شهرهای طرح «کار و زندگی در هرجا» می‌باشد که باعث شده دبی به مقصدی برای افرادی که دورکاری می‌کنند تبدیل شود. از سال ۲۰۲۱ امارات به این افراد ویزای مخصوص یک ساله اعطا می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا