اخبار امارات

تعطیلی موقت دو پل مهم دبی

پل شناور و پل آل مکتوم موقتا بسته می‌شوند

سازمان جاده‌ها و حمل‌ونقل دبی (RTA) اعلام کرده است که پل شناور در هر دو جهت برای مدت 5 هفته از دوشنبه 17 آوریل 2023 بسته خواهد شد تا به انجام عملیات بازسازی و نگهداری انجام شود.

برای تضمین جریان ترافیک بی‌درنگ، این مقامات یک برنامه یکپارچه برای هدایت مجدد ترافیک به جاده‌ها و پل‌های جایگزین تهیه کرده‌اند.

این مسیرهای جایگزین شامل پل المکتوم، پل اینفینیتی و پل القرهود می‌شوند. RTA به علاوه خروجی خیابان الممزر را برای رانندگانی که از خیابان الاتحاد می‌آیند باز خواهد کرد، علاوه بر این جاده‌های اصلی دیگری مانند جاده شیخ محمد بن زاید و جاده امارات نیز در دسترس می باشد.

مسیر های جایگزین پل شناور و پل آل مکتوم را به ذهن بسپارید

به رانندگان در دبی، به‌خصوص کسانی که اغلب اوقات از دو پل اصلی در منطقه‌ی دیره استفاده می‌کنند، توصیه می‌شود مسیرهای جایگزین را در ذهن داشته باشند‌، زیرا این دو پل قرار است به صورت موقت بسته شوند.

اداره راه و ترابری دبی (RTA) روز جمعه اعلام کرد که پل شناور (Floating Bridge) به دلیل تعمیرات اساسی به‌مدت پنج هفته بسته می‌شود.

نقشه‌ هماهنگی برای عبور و مرور ایجاد شده تا مسیر رفت‌وآمد را به سمت خیابان‌ها و تقاطع‌های جایگزین، از جمله پل اینفینیتی، پل القرهود و پل آل مکتوم هدایت کند. با این حال RTA یادآوری کرد که بسته شدن پل شناور همزمان با تغییر مسیر پل آل مکتوم خواهد بود.

پل آل مکتوم از ۳۰ مارس در روزهای دوشنبه تا شنبه (۶ روز در هفته) از ساعت ۱ بامداد تا ۶ صبح مسدود است و مسیرهای جایگزین آن پل القرهود، پل بیزینس بی، پل الشندغه و پل اینفینیتی می‌باشد.

پل شناور (فلوتینگ بریج) از دوشنبه ۱۷ آوریل به مدت پنج هفته بسته خواهد شد. مسیر‌های جایگزین آن بدین ترتیب موارد زیر می‌باشند:

– مسیر شارجه به خیابان الاتحاد: خروجی الممزر برای عموم باز خواهد بود و از طریق خیابان‌های قاهره و الخلیج می‌توان به پل اینفینیتی دسترسی داشت.

– مسیر دیره به بر دبی از خیابان الخلیج: از طریق پل اینفینیتی

– مسیر شارجه به بر دبی از خیابان الاتحاد: پل اینفینیتی از طریق خیابان‌های قاهره و الخلیج، پل القرهود یا پل آل مکتوم

– مسیر بر دبی به دیره از خیابان خالد بن الولید: پل آل مکتوم و پل اینفینیتی

– مسیر بر دبی به دیره از خیابان ام هریر: پل آل مکتوم
– مسیر بر دبی به دیره از خیابان شیخ زاید: ‌پل القرهود، پل آل مکتوم، پل اینفینیتی و پل بیزینس بی

– مسیر بر دبی به دیره از خیابان عود میثاء: پل آل مکتوم و پل القرهود

– مسیر بر دبی به دیره از خیابان الریاض: پل آل مکتوم

– رانندگانی که بین بر دبی و دیره سفر می‌کنند می‌توانند از مسیرهای اصلی مانند بزرگراه شیخ محمد بن زاید و بزرگراه امارات نیز استفاده کنند.

توجه کنید که در مدت بسته بودن پل شناور، همچنان عبور از پل آل مکتوم شامل پرداخت عوارضی سالک خواهد شد.

پرداخت عوارض سالک پل آل مکتوم دبی رایگان نمی شود

روز جمعه اداره راه و ترابری دبی (RTA) اعلام کرد که علی‌رغم بسته شدن پل شناور (فلوتینگ بریج) از دوشنبه ۱۷ آوریل به مدت پنج هفته، عوارضی سالک در پل آل متکوم به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

این اداره در بیانیه‌ای گفت: «در حال حاضر قرار نیست ساعات برقراری عوارضی سالک در پل مکتوم تغییری کند. کاربران می‌توانند از سایر مسیرها مانند اینفینیتی بریج، بیزینس بی، بزرگراه محمد بن زاید، و بزرگراه الخیل یا برای رفت‌وآمد روزانه از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند.»

این یعنی ساعات بدون عوارضی پل آل مکتوم همان ۱۰ شب تا ۶ صبح در روزهای دوشنبه تا جمعه و ۱۰ شب شنبه تا ۶ صبح دوشنبه در روزهای آخر هفته باقی می‌ماند.
از تاریخ ۳۰ مارس، پل آل مکتوم نیز شش روز درهفته بسته می‌شود و این موضوع تا پایان ماه رمضان برقرار است.

سیستم سالک سیستم جمع‌آوری خودکار عوارضی جاده‌ای در دبی است. با عبور هر وسیله از نقاط عوارضی سالک، ۴ درهم از حسابی که از پیش شارژ شده کم می‌شود.
اداره RTA روز جمعه اعلام کرد که پل شناور (فلوتینگ بریج) در دیره از تاریخ دوشنبه ۱۷ آوریل به مدت پنج هفته در هر دو سمت بسته می‌شود تا عملیات تعمیرات روی آن انجام شود. این اداره پیش‌تر مسیرهای جایگزین برای استفاده طی این مدت را اعلام نمود که شامل پل آل مکتوم، پل اینفینیتی و پل القرهود می‌باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا