اخبار امارات

16 نفر در آتش سوزی بزرگ دبی جان باختند

16 نفر در آتش سوزی بزرگ در یک ساختمان مسکونی در منطقه الرس دبی، جان باختند

شانزده نفر در یک آتش‌سوزی عظیم که در طبقه چهارم یک ساختمان مسکونی در دبی رخ داد، کشته شدند و نه نفر مصدوم شدند. سخنگوی دفاع مدنی دبی گفت که آتش‌سوزی بعدازظهر روز شنبه در منطقه الراس شروع شد.

اطلاع اولیه از آتش‌سوزی در ساعت 12:35 بعدازظهر به اتاق عملیات دفاع مدنی دبی رسید. یک تیم ظرف شش دقیقه به محل رسید و عملیات خاموش کردن آتش و تخلیه را آغاز کرد.

تیم‌هایی از ایستگاه‌های آتش‌نشانی پورت سعید و حمریه به عملیات کمک کردند. آتش در ساعت 2:42 بعدازظهر تحت کنترل قرار گرفت و سپس عملیات سرد کردن آغاز شد.

سخنگوی دفاع مدنی دبی با ابراز تسلیت عمیق خود به خانواده‌های کشته‌شدگان، گفت که درمان فوری به مصدومان ارائه شد حتی در حالی که آتش‌نشانان در تلاش برای خاموش کردن آتش بودند.

تحقیقات اولیه نشان داد که عدم رعایت الزامات امنیتی و ایمنی ساختمان باعث این آتش‌سوزی شده است. سخنگوی افزود: “مقامات مربوطه در حال انجام یک تحقیق جامع برای ارائه یک گزارش دقیق در مورد علل این سانحه هستند.”

شاهدان عینی گفتند که شعله‌های آتش را از ساختمان می‌دیدند. ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است، دود سیاه غلیظ و شعله‌های آتش را نشان می‌دهد.


علت آتش سوزی اخیر دبی چه بود؟

گزارش اولیه درباره‌ی علت آتش‌سوزی مرگبار بعدازظهر شنبه منتشر شد. این آتش‌سوزی که جان ۱۶ نفر را گرفت و ۹ نفر را به بیمارستان فرستاد، در آپارتمان چهار طبقه‌ای در الراس رخ داد.

تیم دفاع مدنی دبی در عرض کمتر از شش دقیقه پس از اطلاع، خود را به محل آتش‌سوزی رساند. آتش در کمتر از دو ساعت با همکاری چندین تیم آتش‌نشانی مهار شد.
به گفته‌ی شاهدان عینی، کمک‌های اولیه ارائه شده در محل حادثه توسط تیم دفاع مدنی جان بسیاری را نجات داد.

به گفته‌ی یک سخنگوی دفاع مدنی تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که عدم رعایت الزامات ایمنی باعث این آتش‌سوزی شد. او ماهیت دقیق این تخلفات را افشا نکرد اما گفت که مقامات مربوطه در حال ترتیب دادن یک بررسی جامع هستند تا گزارش دقیقی از علت وقوع حادثه تهیه کنند.

در دبی مقررات ایمنی مختلفی از جمله درباره‌ی ساخت‌وساز و ایمنی دربرابر آتش‌سوزی وجود دارد.
مستاجران این ساختمان به خلیج تایمز گفته‌اند که اغلب با مشکل داغ کردن کولرهایشان مواجه می‌شدند.

مدیر کل دفاع مدنی در دبی بر اهمیت رعایت الزامات و دستورالعمل‌های ایمنی توسط مالکان ساختمان‌های مسکونی و تجاری برای جلوگیری از حوادث و حفاظت از جان انسان‌ها تاکید کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا