اخبار امارات

بهره مندی 102 میلیون نفر از100 کشور از پروژه انسان دوستانه امارات

بیش از ۱۰۲ میلیون نفر در ۱۰۰ کشور جهان از پروژه‌های بشردوستانه‌ی سازمان خیریه محمد بن راشد آل مکتوم (MBRGI) بهره بردند.

این سازمان در گزارش سال ۲۰۲۲ که روز سه‌شنبه در دبی اپرا ارائه شد، اعلام کرد که ۱.۴ میلیارد درهم در سال ۲۰۲۲ خرج کرده و بر زندگی ۱۰۲ میلیون نفر در ۱۰۰ کشور جهان تاثیر مثبت گذاشته است. این ارقام نسبت به سال ۲۰۲۱ که در آن ۱۱ میلیون نفر از کمک‌های این سازمان بهره برده بودند، افزایش چشم‌گیری داشته است. همچنین کشورهای بیشتری تحت پوشش این سازمان قرار گرفتند که نشانگر جایگاه برتر این سازمان خیریه در بین شبکه‌های کمک‌های بشردوستانه در منطقه است.

عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست‌وزیر امارات و حاکم دبی، نتایج گزارش سالانه‌ی سازمان MBRGI در سال ۲۰۲۲ را طی مراسم ویژه‌ای در دبی اعلام کرد. در این مراسم خلاصه‌ای از دستاورد‌های این سازمان از جمله کمپین یک میلیارد غذا ارائه شد و از مشارکت‌کنندگان برتر این کمپین تقدیر به عمل آمد.

عالیجناب شیخ محمد بن راشد درباره‌ی این گزارش گفت: «امارات به ایفای نقش بشردوستانه‌ی خود ادامه می‌دهد و به‌صورت فعالانه در راستای بهبود زندگی میلیون‌ها نفر تلاش می‌کند. هدف امارات ایجاد امید و ساختن زندگی افراد است. کاستن از رنج و سختی هم‌نوعانمان، فارغ از از خاستگاه و نژاد، اولویت نخست است و بخشی از وظیفه‌ی اخلاقی ما می‌باشد. طرح‌ها و پروژه‌های ما تغییر قابل توجهی در زندگی ۱۰۲ میلیون نفر در ۱۰۰ کشور جهان ایجاد کرده و این افراد بخشی از داستان امارات شده‌اند که باعث افتخار ماست. ما به وقف خود به کارهای بشردوستانه و حفظ ارزش‌های اماراتی ادامه می‌دهیم.»

عالیجناب شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد دبی و نایب‌رئیس هیئت امنایی MBRGI نیز اشاره کرد که این سازمان نقش پررنگی در بنیادگذاری فرهنگ سخاوت و بخشش و ترویج و گسترش پوشش خود از کشور به منطقه و به جهان ایفا می‌کند. او گفت: «دستاوردهای MBRGI نتیجه‌ی چارچوب سازمان‌یافته و تلاش‌های گروهی در طول سال است و به لطف این تیم و ده‌ها هزار نفر داوطلب، اهداف شیخ محمد بن راشد دستیابی شد. طرح‌های بشردوستانه‌ی محمد بن راشد بخشی از اهداف رهبرانه‌ی او است که بر اهمیت کارهای بشردوستانه در جامعه‌ی امارات برای نسل‌های آینده تاکید می‌کند. امارات به کمک به نیازمندان ادامه خواهد داد و فانوس راهنمایی برای بشریت خواهد بود.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا