اخبار امارات

نظارت بر قیمت تخم مرغ در امارات

تا 200 هزار درهم جریمه برای فروشگاه هایی که از افزایش 13 درصدی قیمت تخم مرغ پیروی نکنند

وزارت اقتصاد امارات اعلام کرد که جریمه‌ی سخت‌گیرانه‌ای برای فروشندگان و توزیع‌کنندگانی که از قوانین اعلام شده برای افزایش قیمت مرغ و تخم‌مرغ پیروی نمی‌کنند در نظر گرفته است.

متخلفین حداقل ۱۰ هزار درهم جریمه می‌شوند و در صورت تکرار، این جریمه به ۲۰۰ هزار درهم نیز می‌رسد. در روز‌های آینده اطلاعات بیشتری در این باره منتشر خواهد شد.
از زمان افزایش قیمت مرغ و تخم‌مرغ در ماه مارس، بازرسی‌هایی برای نظارت بر قیمت این کالاها در فروشگاه‌های امارات، شامل فروشگاه‌های خواربار و مواد غذایی در حال انجام بوده و تا کنون ۳۰۰ بازرسی میدانی در ماه رمضان انجام شده است. با این حال وزارت اقتصاد می‌گوید این افزایش قیمت (که حداکثر آن ۱۳ درصد است) موقت بوده و دوباره بعد از ۶ ماه بازبینی می‌شود.

وزارت اقتصاد فهرست ۳۶۵ محصول در دسته‌ی مرغ و تخم‌مرغ همراه با قیمت تعیین‌شده برای هر کدام منتشر کرده است. این فهرست در وبسایت وزارت اقتصاد قابل دسترس است و در رسانه‌ها نیز منتشر خواهد شد.

به مصرف‌کنندگان توصیه می‌شود در صورت مشاهده‌ی هر گونه اختلاف قیمت در سوپرمارکت‌ها و سایر فروشگاه‌ها با شماره‌ی 8001222 تماس گرفته و گزارش دهند. وزارت اقتصاد همچنین از فروشندگان و توزیع‌کنندگان امارات خواست که به قوانین حمایت از مصرف‌کنندگان احترام بگذارند و کیفیت و ایمنی کالاهای غذایی را حفظ کنند.

افزایش قیمت موقت در پی درخواست تعدادی از شرکت‌های فعال در حیطه‌ی مرغ‌ و تخم‌مرغ وضع شد، با این توضیح که آن‌ها به دلیل هزینه‌ی تولید و پخش بالا و افزایش قیمت مواد اولیه در حال ضرر بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا