اخبار امارات

روند روبه افزایش زنان سرمایه گذار در امارات

تعداد زنان سرمایه گذار در امارات به بالاترین میزان خود رسیده است

به کمک قدرت‌بخشی امارات به زنان، انحصار یک حیطه‌ی دیگر که به‌صورت سنتی مردانه محسوب می‌شود، شکسته شد؛ یعنی بازار سرمایه‌گذاری. تعداد زنان سرمایه‌گذار در امارات در سال ۲۰۲۲ به میزان چشم‌گیر ۵۱ درصد افزایش یافته است.

به گفته‌ی کارشناسان، با افزایش قیمت کالاهای مختلف و تحت فشار قرار گرفتن هزینه‌های خانوار، حالا زنان بیشتری قصد سرمایه‌گذاری بزرگ دارند تا بتوانند تورم را شکست داده و ارزش سرمایه‌های خود را با سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف افزایش دهند.

یکی از پدیده‌هایی که به افزایش سرمایه‌گذاری توسط زنان کمک کرده است، ظهور اپلیکیشن‌های خرده‌سرمایه‌گذاری است که به افراد کمک می‌کند مرتب مقادیر کوچکی سرمایه‌گذاری کنند و به نحوی فرهنگ پس‌انداز را میان جمعیت بزرگی در کشور ترویج می‌دهد. استفاده از این پلتفرم‌ها میان نسل جوان که با فناوری‌ها دیجیتال آشناترند و به دنبال روشی آسان و کم هزینه برای سرمایه‌گذاری هستند، رایج‌تر می‌باشد.
کارشناسان این حیطه می‌گویند افزایش سرمایه‌گذاران زن رشد چشم‌گیری را تجربه می‌کنند.

زنان در حال پشت‌سر گذاشتن موانع هستند تا در مدیریت ثروت خود نقش بزرگ‌تری ایفا کنند.
برای مثال داده‌های سازمان املاک دبی نشان می‌دهد که تعداد زنانی که در سال ۲۰۲۲ در بازار املاک سرمایه‌گذاری کرده‌اند رشد ۵۰.۷ درصدی داشته است. گفته می‌شود دلیل اصلی سرمایه‌گذاری زنان، هم‌گام شدن با تورم و حفظ ارزش سرمایه‌هاست.

پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۳ هزینه‌ی خانوار در امارات ۴ درصد افزایش یابد که دلیل اصلی آن افزایش نرخ اجاره، بالا رفتن قیمت بنزین و بالا رفتن تقاضا برای کالاهای مختلف می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا