اخبار امارات

شهریه مدارس خصوصی ابوظبی تا %4 بالا می رود

سازمان آموزش و دانش ابوظبی (ADEK) نتیجه‌ی شاخص هزینه‌ی تحصیلات (ECI) را اعلام کرده و ساختار تاییدشده برای افزایش دلخواه شهریه مدارس برای سال تحصیلی ۲۰۲۳-۲۰۲۴ را اعلام کرد. این اتفاق پس از سه سال ثابت نگه داشتن شهریه‌ی مدارس به دلیل حمایت از خانواده‌ها در طول همه‌گیری کرونا رخ می‌دهد.

افزایش شهریه طبق شاخص هزینه‌ی تحصیلات (ECI) محاسبه می‌شود که با همکاری مرکز آماری ابوظبی (SCAD) و امتیازات بازرسی مدارس به دست آمده است.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با بهترین مدارس دبی

 

مدارسی که رتبه‌ی ممتاز (Outstanding) را در سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲ کسب کردند می‌توانند برای سال تحصیلی جدید شهریه‌ی خود را تا سقف ممکن یعنی ۳.۹۴ درصد افزایش دهند و مدارسی که رتبه‌ی «خیلی خوب» را کسب کرده‌اند می‌توانند تا ۳.۳۸ درصد شهریه‌ی خود را بالا ببرند.
مدارسی که رتبه‌ی «خوب» را دارند تا ۲.۸۱ درصد و مدارسی که رتبه‌های «قابل قبول»، «ضعیف» و «خیلی ضعیف» را دارند می‌توانند تا ۲.۲۵ درصد شهریه‌ی خود را افزایش دهند.

برای افزایش قانونی شهریه، مدارس باید حداقل به مدت ۳ سال فعالیت داشته باشند و به ساختار قانونی افزایش شهریه پایبند بمانند.

طبق نتایج آخرین دوره‌ی بازرسی مدارس، ۱۱ مدرسه رتبه‌ی ممتاز، ۳۷ مدرسه رتبه‌ی خیلی خوب، ۸۵ مدرسه رتبه‌ی خوب، ۶۳ مدرسه رتبه‌ی قابل قبول و ۱ مدرسه رتبه‌ی ضعیف را کسب نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا