اخبار امارات

خدمات درمانی رایگان برای تمام ساکنین امارات

کاروان سلامت به هفت امارت سر می زند

ساکنین و شهروندان امارات در طرح جدیدی به نام «زاید نیکوکار» (Zayed, the benevolent) به مناسبت روز ملی کمک‌های بشردوستانه، خدمات درمانی رایگان دریافت خواهند کرد.

کاروان مجری این طرح امروز از ابوظبی کار خود را آغاز می‌کند و به تمام امارت‌ها سفر خواهد کرد.

این طرح با شعار «نگذار نگران باشند» و شرکت داوطلبان متخصص حیطه‌ی درمان و مشارکت گسترده‌ی پزشکان امارات آغاز شد. هدف آن ارائه‌ی خدمات درمانی رایگان و افزایش آگاهی گروه‌های نیازمند به عنوان یک کمک بشردوستانه است.

این طرح در راستای برنامه‌ی امارات برای رهبران کمک‌های بشردوستانه‌ی جوان و همگام با برنامه‌ی داوطلبان امارات شروع به کار می‌کند.

روز ملی کمک‌های بشردوستانه‌ی زاید، که روز ۱۹ رمضان هر سال جشن گرفته می‌شود، روز بزرگداشت ارزش‌های انسان‌دوستانه‌ی والا و شرافت‌مند عالیجناب شیخ زاید بن سلطان آل نهیان فقید می‌باشد.

به گفته‌ی دکتر عادل الشمری، رئیس طرح خیریه زاید، خیریه امارات و پزشکان امارات، این طرح قصد دارد افراد جوان را جذب کرده و به آن‌ها کمک کند که بهترین خدمات درمانی و آموزشی را از طریق این کلینیک‌های سیار و بیمارستان‌های صحرایی به‌صورت داوطلبانه ارائه دهند.

کاروان‌های طرح زاید نیکوکار بر دو مسئله تمرکز دارند، اول تقویت نقش مسئولیت‌پذیری اجتماعی و دوم پابرجا کردن مفهوم نیکوکاری در تمام بخش‌های جامعه.

دکتر نوره القندی یکی از این رهبران جوان در مصاحبه با خلیج تایمز می‌گوید که این کاروان‌ها صدها فعالیت داوطلبانه‌ی برجسته ارائه می‌دهند که به ترویج و حمایت از ارزش‌های خیرخواهانه و اجتماع‌محور کمک می‌کند. او می‌گوید نمایندگان این طرح از مناطق مسکونی سراسر کشور و همچنین مراکز سالمندان و افراد دارای معلولیت، اردوگاه‌های کار، گروه‌های ورزشی و تجاری و موسسات دولتی بازدید خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا