اخبار امارات

نصب چراغ های راهنمایی هوشمند برای تشخیص عابرین دبی

اداره راه و ترابری دبی (RTA) فاز دوم پروژه‌ چراغ‌های راهنمایی هوشمند عابرین پیاده را در دبی آغاز کرده و در طی آن، علامت‌های هوشمند در ۱۰ نقطه‌ی مختلف شهر نصب می‌شوند. تعداد کل این علامت‌های هوشمند تا سال ۲۰۲۴ به ۲۸ عدد می‌رسد.

شروع فاز دوم این پروژه در پی موفقیت فاز اول آن بود که در آن علامت‌های هوشمند عابر پیاده در نقاط مهم دبی به کار گذاشته شدند.

تکنولوژی به کار رفته در این چراغ‌های هوشمند عابر پیاده بر پایه‌ی حسگر‌های است که به سیستم نوری متصل هستند. این حسگر‌ها حرکت عابر پیاده را در پیاده‌رو پیش از عبور از خیابان و همچنین در حین عبور از خیابان شناسایی می‌کنند. این تکنولوژی به طرز چشم‌گیری ایمنی عابرین پیاده را افزایش می‌دهد و به کارایی چراغ‌های راهنمایی می‌افزاید تا زمان‌بندی بهتری داشته باشند.

ثابت شده که این تکنولوژی در بهبود ایمنی عابرین پیاده به‌خصوص برای کسانی که به زمان بیشتری برای عبور از خیابان نیاز دارند، مانند سالمندان، افراد دارای معلولیت و افرادی که چمدان یا ویلچر همراه خود دارند کمک می‌کند. نتایج نشان می‌دهد که از زمان نصب این چراغ‌های هوشمند، هیچ مورد تصادف عابرین پیاده گزارش نشده است. همچنین این چراغ‌ها در صورتی که فردی در حال عبور از خیابان نباشد، به وسایل نقلیه اجازه‌ی عبور می‌دهند و به برقراری جریان رفت‌وآمد کمک می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا