اخبار امارات

چرا تقاضا برای خرید خانه های 2 خوابه بیشتر شده است؟

بین سرمایه‌گذاران و کاربران نهایی در دبی، تقاضا برای خرید آپارتمان‌های دوخوابه بیشتر از آپارتمان‌های یک خوابه است و بازار املاک دبی شاهد تغییر رفتار مشتریان است، خصوصا از حیث تمایل به مالکیت و موج جدیدی از خانواده‌هایی که به دنبال خانه‌ی دوم می‌باشند.

بنا به اطلاعات Property Finder در ماه مارس، حدود ۵۹.۷ درصد افرادی که قصد خرید ملک در دبی را دارند به دنبال خرید آپارتمان هستند و ۴۰.۳ درصد می‌خواهند ویلا خریداری کنند.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع خرید خانه در دبی

 

این اطلاعات نشان می‌دهد که درصد افرادی که قصد خرید آپارتمان را دارند نسبت به ماه مارس ۲۰۲۲ به‌اندازه ۲.۵ درصد افزایش یافته است. همچنین ۳۴ درصد خریداران به دنبال آپارتمان دوخوابه و ۳۲ درصد به دنبال آپارتمان یک خوابه هستند.

در پی همه‌گیری کرونا، تقاضا برای ویلا و خانه‌های خارج از شهر افزایش یافت؛ زیرا ساکنین به علت محدودیت‌هایی که کرونا ایجاد می‌کرد، به دنبال این بودند که از آپارتمان‌ها خارج شوند و در خانه‌های جداگانه و بزرگ‌تر زندگی کنند. حالا با پایان همه‌گیری کرونا، بازار شاهد افزایش تقاضا برای آپارتمان است.

گفته می‌شود که در ماه مارس افزایش چشم‌گیری هم در تقاضا و هم در ارزش املاک دبی ثبت شد. با وجود افزایش تقاضا برای خانه‌های آپارتمانی، خانه‌های ویلایی نیز هنوز مشتریان خاص خود را دارند که به دنبال مکان لوکس، حریم خصوصی و فضای بزرگ‌تر هستند.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل اجاره خانه در دبی

 

در بخش اجاره املاک، اطلاعات نشان می‌دهد ۷۹.۸ درصد مستاجران به دنبال آپارتمان بوده و ۲۰.۲ درصد آن‌ها به دنبال ویلا می‌باشند. حدود ۶۳.۸ درصد مستاجران آپارتمان‌های مبله را ترجیح می‌دهند و ۳۴.۴ درصد آن‌ها قصد دارند آپارتمان خالی اجاره کنند. این در حالی است که بین مستاجرانی که قصد اجاره ویلا دارند، ۵۲.۱ درصد ویلای غیرمبله و ۴۶.۸ درصد ویلای مبله را ترجیح می‌دهند.

به گفته‌ی کارشناسان املاک، بزرگ‌ترین مزیت اجاره آپارتمان‌ها مبله راحتی جابجایی در آن‌هاست و الزاماتی از قبیل چک‌های مدت‌دار، اجاری و هزینه‌های اضافی وجود ندارد. مبلغ اجاره‌ی آپارتمان‌های مبله شامل تمام قبض‌ها، خرج‌های خانگی، خشک‌شویی و دسترسی به اینترنت، استخر و باشگاه می‌شود، بنابراین برای کسانی که می‌خواهند مدت کوتاهی در دبی بمانند یا کسانی که نمی‌خواهند درگیر کارهای اداری شوند، گزینه‌ی مناسب‌تری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا