اخبار امارات

تجارت امارات در سال 2022 از مرز 1 تریلیون دلار گذشت

تجارت امارات در سال 2022 از 1 تریلیون دلار گذشت و امسال بیشتر هم می شود

طبق گزارش سازمان تجارت جهانی، سال گذشته مجموع تجارت کالاها از امارات به سایر کشورهای جهان از مرز ۱ تریلیون دلار گذشت. به گفته‌ی این سازمان، به لطف افزایش قیمت نفت خام در سال ۲۰۲۲، سهم امارات از واردات و صادرات افزایش یافت. واردات امارات ۲۲ درصد و صادرات امارات ۴۱ درصد افزایش داشتند.

عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس، نخست وزیر امارات و حاکم دبی، می‌گوید این آمار در سال پیش‌رو باز هم افزایش خواهند یافت.

ایشان در توییتر خود نوشت: «آن‌چه در سال ۲۰۲۳ رخ خواهد داد بهتر، بزرگ‌تر و عالی‌تر خواهد بود. ما یک کشور اقتصادی هستیم، اولویت‌های ملی ما اقتصادی است و روابطمان با سایر کشورها همچنان برپایه‌ی توسعه‌ی اقتصادی خواهد بود.»

در داده‌های سازمان تجارت جهانی، سال گذشته امارات یازدهمین کشور جهان از لحاظ صادرات اجناس و هجدهمین کشور جهان از لحاظ واردات کالاهای بازرگانی از سراسر جهان بود.

از لحاظ صادرات خدمات بازرگانی، امارات با ۱۵۴ میلیارد دلار در رتبه‌ی ۱۲ قرار گرفت و ۲.۲ درصد کل را از آن خود کرد و واردات امارات در این زمینه به ۹۵ میلیارد دلار رسید که ۱.۵ درصد کل واردات خدمات بازرگانی در جهان محسوب می‌شود. مجموع تجارت خدمات امارات با سایر کشورهای جهان در سال گذشته ۲۴۹ میلیارد درهم بود.

در واکنش به این گزارش وزیر تجارت خارجی گفت که سیاست‌های آینده‌نگرانه‌ی دولت امارات همگام با دستورات رهبری، نشانگر قدرت این کشور در حفظ جایگاه اقتصادی آن در جهان، محکم کردن پایه‌های مدل اقتصادی کشور بر اساس دانش و نوآوری و نقش آن در افزایش رقابت در اقتصاد این کشور است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا