اخبار امارات

اسکناس جدید 1000 درهمی امارات وارد بازار می شود

بانک مرکزی امارات اعلام کرد که اسکناس جدید هزار درهمی، که به مناسبت پنجاه‌ویکمین سالگرد روز ملی امارات از آن رونمایی شد، از روز ۱۰ آوریل وارد چرخه پولی امارات می‌شود.

دریافت این اسکناس در بانک‌ها و صرافی‌ها ممکن خواهد بود و اسکناس هزار درهمی سابق نیز همچنان در چرخه‌ی پولی وجود خواهد داشت.

طراحی این اسکناس جدید بر اساس بزرگداشت دستاوردهای امارات در عرصه‌ی اکتشافات فضایی و اقدامات اقلیمی بوده است. روی این اسکناس عکس عالیجناب شیخ زاید بن سلطان آل نهیان فقید در کنار یک شاتل فضایی قرار دارد که یادآور دیدار او با پیشکسوتان ناسا در سال ۱۹۷۶ می‌باشد.

در سمت چپ کلمات «ماموریت امارات برای اکتشاف در مریخ – کاوشگر امید» به همراه عکسی از یک فضانورد درج شده که در هر دو سمت اسکناس قابل رویت است و نقش علامت استاندارد را ایفا می‌کند. این بخش یادآور سفر اولین فضانورد اماراتی به فضاست.

پشت این اسکناس تصویری از نیروگاه هسته‌ای براکه قرار دارد که نشان‌دهنده‌ی تلاش‌های امارات برای کاهش انتشار کربن و ورود به عرصه‌ی انرژی‌های پاک است.
این اسکناس جدید از پلیمر ساخته شده و ویژگی‌های امنیتی پیشرفته‌ای دارد. همچنین علامت‌های برجسته‌ای به خط بریل در آن درج شده تا نابینایان بتوانند این اسکناس را شناسایی کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا