اخبار امارات

دبی به عنوان الگویی برای شهر های آینده ظاهر شده است

امروز عالیجناب شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد دبی، رئیس شورای اجرایی و رئیس هیئت امنای بنیاد آینده دبی (DFF) گفت: “دبی چهارچوبی در سطح جهانی برای تصور، طراحی و ساخت آینده ایجاد کرده است.

وی ضمن توصیف دبی به عنوان یکی از آماده‌ترین شهرهای جهان گفت که این امارت طرح منحصربه‌فردی برای پرورش همکاری‌های استراتژیک، مدل‌های بیزینسی ساختارشکنانه و شیوه‌های نوآورانه در محل کار ایجاد کرده است. در این جلسه توضیحاتی درباره دستاوردهای DFF و همچنین پروژه‌های کنونی و آینده آن داده شد.

هدفِ طرح دبی برای ساخت آینده، که الهام گرفته از برنامه‌های عالیجناب شیخ محمد راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست وزیر امارات و حاکم دبی است، نهادینه کردن آینده‌نگری و ایجاد یک سیستم یکپارچه برای برنامه‌ریزی و موفقیت یکپارچه است.

عالیجناب شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم همچنین DFF که شش سال پیش تشکیل شد را یکی از تشکل‌هایی توصیف کرد که بیش از همه موسسات مورد توجه سازمان‌ها در بسیاری از صنایع متمرکز بر کاوش ترندهای آینده و مشتاق تغییرات توصیف کرد.

تا امروز DFF نزدیک به 1000 رویداد، گردهمایی و کارگاه برگزار کرده و بیش از 73 هزار شرکت‌کننده را جذب کرده است. این بنیاد همچنین نقش سودمندی در پیشرفت جایگاه دبی به عنوان مکانی پیشرو در برگزاری بزرگترین گردهمایی‌ها با حضور آینده‌پژوهان و ایجاد بستری آزمایشی برای ایده‌های نو داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا