اخبار امارات

تعطیلات طولانی عیدقربان در امارات

فقط با 1 روز مرخصی گرفتن، می توانیم تعطیلات 9 روزه داشته باشیم

در تقویم اسلامی، روز عرفه تقریبا 70 روز پس از عید فطر و دومین روز حج است. امسال احتمالا روز عرفه با سه‌شنبه 27 ژوئن مصادف شود. روز پس از آن نیز آغاز عید قربان است.

این روز جزو دو تعطیلی بزرگ در اسلام است. عید قربان از 10 تا 12 ذی‌الحجه است و احتمالا امسال مصادف با چهاشنبه 28 ژوئن تا جمعه 30 ژوئن خواهد بود (تاریخ رسمی این تعطیلی رسمی به زمان رویت ماه بستگی دارد). بنابراین می‌توان به زودی انتظار یک آخر هفته شش روزه را داشت.

بسته به رؤیت ماه، احتمالا یک تعطیلات آخر هفته شش روزه از سه‌شنبه، 27 ژوئن تا یکشنبه، 2 ژوئیه خواهیم داشت و روزهای کاری دوباره از دوشنبه، 3 ژوئیه آغاز می‌شوند.

با تنها یک روز مرخصی گرفتن در دوشنبه 26 ژوئن، در مجموع نُه روز مرخصی خواهید داشت – از شنبه 24 ژوئن تا یکشنبه 2 ژوئیه.

به مناسبت عید قربان معمولا بخش‌های خصوصی و دولتی کشور چند روز مرخصی دارند، اما مانند دیگر تعطیلات اسلامی، تاریخ نهایی این تعطیلی نیز به حالات ماه بسته دارد و تا زمان رویت رسمی ماه نمی‌توان از تاریخ‌های دقیق آن مطمئن بود.

اعلام تعطیلات ۶ روزه عید قربان برای بخش خصوصی امارات

تقویمتان را علامت بزنید؛ وزارت منابع انسانی و بومی‌سازی امارات (MoHRE) تاریخ رسمی تعطیلات عید قربان را برای بخش خصوصی اعلام کرد. کارکنان امارات به مناسبت روز عرفه و عید قربان ۴ روز تعطیل خواهند بود.

این وزارتخانه اعلام کرد که از سه‌شنبه ۲۷ ژوئن تا جمعه ۳۰ ژوئن (۹ تا ۱۲ ذی‌الحجه) تعطیل خواهد بود. برای کسانی که آخر هفته یعنی شنبه و یکشنبه نیز تعطیل هستند این تعطیلات به شش روز می‌رسد و روز دوشنبه ۳ جولای به کار خود بازمی‌گردند.

این طولانی‌ترین تعطیلات رسمی امسال خواهد بود. پیش از این تعطیلات کارکنان تنها باید روز دوشنبه ۲۶ ژوئن را سر کار بروند و بعد از آن می‌توانند تمام هفته را از تعطیلات استفاده کنند. برخی افراد روز دوشنبه ۲۶ ژوئن را نیز مرخصی گرفته‌اند تا تعطیلات خود را به ۹ روز برسانند.

این تعطیلات درست پیش از تعطیلات دو ماهه‌ی مدارس در امارات است و گزینه‌های سفر بیشتر و طولانی‌تری برای ساکنین امارات ایجاد خواهد کرد.

برنامه های مختلف دبی در تعطیلات عید قربان

همه برای تعطیلات عید قربان هیجان‌زده هستند و رویدادها و جشن‌های مخصوصی برگزار می‌‌شوند تا آخر هفته‌ی بلند شما را پر کنند،از آتش‌بازی گرفته تا کنسرت و اجرای زنده، خرید، ورکشاپ، ملاقات و گفتگو و رویدادهای هنری.

در دبی می‌توانید به دبی پارکس اندر ریزورتس بروید که به مناسبت عید قربان پنج روز آتش‌بازی برگزار خواهد کرد. ورود به بخش ریورلند رایگان است بنابراین کافی است آن‌جا حضور پیدا کنید و از نمایش به‌صورت رایگان لذت ببرید. نمایش آتش‌بازی در دبی پارکس اند ریزورتس از ۲۷ ژوئن تا ۱ جولای ساعت ۹ شب برگزار می‌شود.

دبی فستیوال سیتی مال نیز در شب دوم عید که مصادف با ۲۹ ژوئن می‌شود، میزبان آتش‌بازی‌ خیره‌کننده‌ای خواهد بود. وقتی آن‌جا هستید تماشای نمایش رکوردشکن Imagine با لیزر، نورپردازی، آب، آتش و جلوه‌های ویژه را نیز فراموش نکنید.

جشن بزرگ سامرفست (The Summerfest Mega Celebration) از ۲۴ ژوئن تا ۳۰ سپتامبر در IMG World of Adventure برگزار می‌شود و برای عید قربان برنامه‌های ویژه‌ای از جمله بازی پاب‌جی موبایل دارد. در کنار ملاقات و گفتگو، مهمانان فرصت این را دارند که به انواع دایناسور، یک ققنوس، پری بالدار و مرد آینه‌ای نزدیک شوند و سلفی بگیرند.

سوق المرفا در دبی نیز یک جشنواره‌ی پنج‌روزه به مناسبت عید قربان برگزار خواهد کرد. با فضای سرپوشیده‌ی مجهز به کولر، خریداران نیازی نیست نگران خستگی از خرید در گرمای تابستان باشند. این جشنواره واقع در دبی آیلندز، با اجراهای جالب و ورکشاپ‌های هنری و کاردستی مناسب کودکان نیز می‌باشد. همچنین تخفیف‌های بزرگی برای خرید اجناس مختلف عرضه خواهد شد.

فروشگاه‌های سراسر دبی در حال تبلیغ حراج‌ها و تخفیف‌های شگفت‌انگیز برای خرید لباس، کفش، اکسسوری، عطر و ادکلن، دکوراسیون خانگی و لوازم الکترونیک تا ۷۵ درصد تخفیف هستند. همچنین مرکاتو مال نیز از ۲۸ ژوئن تا ۹ جولای هر روز جشن سیرک (Circus Fiesta) با برنامه‌ها و فعالیت‌های خانوادگی مختلف برگزار خواهد کرد.

هواداران ابرقهرمان‌ها می‌توانند برای ملاقات با سوپرمن، بتمن، واندروومن و فلش از لیگ عدالت از ۲۹ ژوئن تا ۲۹ جولای هر روز از ساعت ۲ بعدازظهر تا ۱۰ شب به نخیل مال بروند. همچنین در ابن بطوطه مال، در بخش هند و مصر هر روز از ۲۹ ژوئن تا ۲۹ جولای ساعت ۲ بعدازظهر تا ۱۰ شب یک برنامه‌ی مخصوص برای طرفداران بتمن با تجربه‌ی واقعیت مجازی و تعاملی، ورکشاپ، ملاقات و گفتگو و غیره وجود خواهد داشت.

3 هزار نیروی نظافت، شهر را کاملا تمیز نگه می دارند

دبی با ۳ هزار نظافت‌چی شهر را در تعطیلات عید قربان تمیز نگه می‌دارد

دبی قرار است در دوران تعطیلات عید قربان با کمک ۳ هزار نظافت‌چی و ناظر در سطح شهر، شهر را تمیز و پاکیزه نگه دارد.

شهرداری دبی از آماده‌سازی‌ خود برای تعطیلات عید قربان با تجهیزات و خدمات مختلف و همچنین راهکارهای نظارتی و برنامه‌های فنی خبر داد.

این نهاد همچنین اقدامات نظارتی و میدانی را افزایش می‌دهد تا در دوران تعطیلات بهداشت عمومی حفظ شده و مدیریت زباله به درستی انجام شود.

علاوه بر ۷۴۷ ماشین و وسیله‌ی نقلیه آماده برای انجام کارهای میدانی روتین، پوششی و فوریتی در تمام ساعات و انجام نظارت بر امکانات بهداشتی عمومی، شهرداری دبی از بین کارکنان خود و بخش خصوصی بیش از ۳ هزار نظافت‌چی و ناظر به کار گرفته است.

سعید عبدالرحیم سفر، مدیر اجرایی بخش عملیات زباله شهرداری دبی می‌گوید که تمام کارکنان میدانی شهرداری دبی آماده‌به‌کار برای حفظ نظافت خیابان‌ها، اماکن عمومی، محله‌ها و ساحل‌ها هستند.

این نهاد علاوه بر پخش ۴۵ سطل جمع‌آوری زباله‌ی اضافی برای مدیریت شرایط فوری و رسیدگی به نیازهای محله‌های شلوغ، ۲۳۲۰ نظافت‌چی خود و ۴۲۶ کارگر از بخش خصوصی تحت نظر ۲۵۰ ناظر به کار گرفته و آن‌ها را با ابزار و تجهیزات لازم برای نظافت تمام شهر مجهز کرده است. این تیم‌ها در ۴ شیفت کار می‌کنند و از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۳ بعدازظهر به دلیل گرمای آفتاب از کار دست می‌کشند.

همچنین برای تعطیلات عید قربان شهرداری دبی تیم ویژه‌ای برای نظارت بر پاکیزگی ساحل‌ها و کانال‌های آبی دبی قرار داده است. این تیم با کمک ۹۷ نظافت‌چی و ۱۴ ناظر میدانی و ۱۵ وسیله‌ی نقلیه در سه شیفت کاری، ۱۳ کیلومتر کانال آبی و بیش از ۱۹ کیلومتر ساحل عمومی را پاکیزه نگه خواهد داشت.

همچنین شهرداری دبی تیمی متشکل از ۵۲ نظافت‌چی و ۸ ناظر را در سه شیفت به کار پاکیزگی ۲۴۰۰ کیلومتر از جاده‌های اصلی دبی گماشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا