اخبار امارات

عالیجناب شیخ منصور به عنوان معاون رئیس کشور منصوب شد

عالیجناب شیخ منصور در کنار عالیجناب شیخ محمد بن راشد به عنوان معاون رئیس کشور منصوب شد

رئیس امارات، عالیجناب شیخ محمد بن زاید آل نهیان، با تایید شورای عالی فدرال امارات قطعنامه‌ای جهت انتصاب شیخ منصور بن زاید آل نهیان، معاون نخست وزیر امارات و وزیر دادگاه ریاستی، به عنوان معاون رئیس کشور به طور همزمان در کنار عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست وزیر امارات امضا کرد.

شیخ منصور در سال 2004 به عنوان وزیر امور ریاستی منتصب شد. همچنین در 2006 نیز وی به عنوان رئیس شورای توسعه وزارتی و در 2007 به عنوان سازمان سرمایه‌گذاری امارات انتخاب شد.

ایشان همچنین رئیس صندوق مالی توسعه امارات و عضو شورای عالی نفت خام ابوظبی بوده و در هیئت مدیره موسسات سرمایه‌گذاری متعددی حضور دارد.

او همچنین ریاست آرشیو ملی (National Archives) در سال 2000، صندوق توسعه مالی ابوظبی در سال 2005، هیئت مدیره اداره کنترل مواد غذایی ابوظبی در سال 2005 و دپارتمان قضایی ابوظبی در سال 2006 را بر عهده داشته است.

شیخ منصور بن زاید آل نهیان متولد 21 نوامبر 1970 در ابوظبی است. او تا دبیرستان در ابوظبی تحصیل کرد و پس از ادامه تحصیلات خود در آمریکا در سال 1993 با مدرک لیسانس روابط بین‌الملل فارغ التحصیل شد.

در 1997 وی به عنوان رئیس دفتر پدر مرحوم خود، عالیجناب شیخ زاید بن سلطان آل نهیان، منصوب شد و تا زمان فوت ایشان در نوامبر 2004 این سِمت را بر عهده داشت.

در همان ماه، عالیجناب شیخ منصور به عنوان وزیر امور ریاست منصوب شد؛ یک مجموعه وزارتی که از ادغام دفتر ریاست و دادگاه ریاست برای تشکیل وزارت امور ریاستی ایجاد شد. در مه 2009، با تشکیل کابینه جدید، عالیجناب شیخ منصور بن زاید به عنوان معاون نخست وزیر منصوب شد و هنوز هم این سمت را دارد. در ژوئیه 2022، عالیجناب شیخ منصور در پی فرمان فدرال صادر شده توسط رئیس امارات، به عنوان وزیر دادگاه ریاست منصوب شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا