اخبار امارات

میانگین بیمه درمانی یک ساله در امارات به 6000 درهم رسید

افزایش هزینه بیمه درمانی در امارات

میانگین حق بیمه درمانی غیرپایه‌ای در امارات برای پوشش یکساله به 6 هزار درهم رسیده است. میانگین هزینه یک طرح جداگانه بیمه درمانی در سال گذشته همین موقع 4500 درهم بود.

حالا با افزایش هزینه بیمه‌کنندگان، تورم در بخش درمان و مطالبات رو به رشد برای طرح‌های بیمه یکساله، چه موارد تمدید و چه موارد افتتاح، این میانگین نیز تغییر کرده است.

اپراتورهای بیمارستان تعداد بیمه‌کنندگانی که با آن‌ها کار می‌کنند را کاهش می‌دهند و به همین جهت طرح‌های بیمه درمانی گران‌تر می‌شوند. در نتیجه، ساکنان برای رفتن به بیمارستان مورد ترجیح خود و یا مشورت با یک دکتر به‌خصوص باید هزینه بیشتری بپردازند.

یک مقام ارشد دارای یک شرکت درمانی پیشرو گفت: “عملکرد گزینشی بیمارستان‌ها در رابطه با شرکای بیمه‌ خود باعث شده تا مردم به فکر طرح‌هایی با پوشش بهتر باشند. اگر هم بخواهند بیمارستان‌های جدید را امتحان کنند، برخی از بزرگترین بیمه‌کنندگان آن‌ها را تحت پوشش قرار نمی‌دهند و انتظار حداقل دو سال فعالیت از سمت بیمارستان را دارند.”

به عبارت دیگر، ساکنان به دنبال چیزی بیشتر از یک طرج ساده و پایه‌ای بیمه سلامت هستند. دوره شیوع کرونا تغییرات اساسی در دیدگاه مردم نسبت به اهمیت پوشش درمانی و تمایل به پرداخت برای آن ایجاد کرد.

به گفته فعالان صنعت بیمه، نرخ‌های تمدید بیمه شغلی (group cover) در ابتدای سال کم و بیش ثابت مانده است. البته این امر عمدتا توسط حذف برخی از مزیت‌های اضافه‌ای که کاربران در سال‌های گذشته دریافت می‌کردند، تحقق یافته است. بیشتر طرح‌های بیمه شغلی به طور میانگین تا 20 درصد از هزینه‌ها را تقبل می‌کنند.

امسال امارات تمام ساکنان را به قرار گرفتن تحت پوشش بیمه درمانی ملزم خواهد کرد. در حال حاضر این الزام شامل دبی و ابوظبی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا