اخبار امارات

اپل واچ جان یکی از ساکنین امارات را نجات داد

نضال محمد الرحمان طی یک دورهمی مشغول صحبت با دوستان و بستگانش بود که ساعت هوشمندش ناگهان شروع به بوق زدن کرد و قطع نمی‌شد. با اینکه صدایش او را اذیت می‌کرد، آن را نادیده گرفت و به صحبت ادامه داد. او می‌گوید: «صدای بوق ساعت اپلم اذیتم می‌کرد بنابراین سعی کردم با خاموش کردن اعلانیه‌ها آن را قطع کنم.»

طی روزهای بعد از آن، ساعت هوشمندش هشدار سلامتی می‌داد. «دو یا سه روز گذشته بود اما صدای آن قطع نمی‌شد بنابراین مجبور شدم دکتر بروم.»

آقای الرحمان دیابتی است و به مدت ۲۰ سال است که با این بیماری دست‌وپنجه نرم می‌کند. وقتی صدای بوق آغاز شد، او علائمی از مشکلات جسمانی نداشت. اما وقتی یک دکتر او را دید، از دیدن گزارش‌ آزمایش‌های پزشکی او تعجب کرد.

او که مهندس برق است و قبلا برایی شرکت آلومینیوم امارات کار می‌کرده، می‌گوید: «دکتر گفت که در شرف سکته‌ی قلبی بوده‌ام. او آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی انجام داد و گفت ۷۰ تا ۸۰ درصد رگ‌های قلبم بسته شده بودند.»

حالا آقای الرحمان می‌تواند بگوید جانش را مدیون ساعت هوشمند اپل است. «بدون اعلانیه‌های آن، معلوم نیست الان کجا بودم. نمی‌دانم چه می‌شد اگر به جای آن یک ساعت معمولی انداخته بودم. فکر کردن به آن ترسناک است.»

شش ماه بعد، آقای الرحمان تحت عمل قلب باز قرار گرفت. «از آن زمان سه ساعت هوشمند اپل دارم که بعضی‌هایش را پسرانم برایم خریده‌اند و یکی را خودم برای خودم خریدم. حالا حتی اگر خواب باشم هم این ساعت‌ را در دست دارم.»

به گفته‌ی دکتر منصور انور حبیب، دوست او که این خبر را منتشر کرد تا جان افراد بیشتری را نجات دهد، بررسی نشانه‌هایی مانند ضربان قلب بالای ۱۰۰، ریتم غیرطبیعی و عملکرد قلبی پایین در سنجش سلامت قلب بسیار حیاتی است. او توصیه می‌کند که اگر ساعت هوشمندتان در هفته بیش از یک بار هشدار سلامتی داد، به پزشک مراجعه کنید.

این علائم می‌تواند شامل ضربان قلب بسیار بالا یا پایین باشد که نشانگر بروز مشکلات عمیق‌تر است و می‌تواند به تشخیص بیماری قلبی کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا