اخبار امارات

دبی و ابوظبی در نظر سنجی خوشبختی، در فهرست برترین های جهان

شهرهای دبی و ابوظبی در نظر سنجی خوشبختی در فهرست بهترین های جهان قرار گرفتند

آیا ساکنین امارات از زندگی خود رضایت دارند؟ این سوال در گزارش جدیدی به نام «شهرهای منتخب: آیا مردم از محل زندگی‌شان راضی هستند؟» پرسیده شد که در آن دبی و ابوظبی هر دو در فهرست برترین‌ شهرهای جهان قرار گرفتند.

در این مطالعه دبی در بین شهرهایی که بین ۳ تا ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارند، با امتیاز ۷۴ از ۱۰۰ رتبه‌ی اول را در زمینه‌ی «سرمایه اجتماعی» کسب کرد و از این حیث از شهرهایی مثل واشنگتن، سن فرانسیسکو، گوانگژو، بوستون، سیتل، اتلانتا، بارسلونا و برلین پیشی گرفت. این امتیاز دبی نشان می‌دهد که ساکنین این شهر به این شهر احساس تعلق قوی دارند و روابط معنادار اجتماعی خود را حفظ می‌کنند.

دبی همچنین در زمینه‌ی «فرصت‌های اقتصادی» امتیاز بالای ۷۱ از ۱۰۰ را کسب کرد که نشان می‌دهد این شهر محیطی بسیار مناسب برای شکوفایی مشاغل و کارآفرینان است. این امتیاز نشانگر این است که در دبی فرصت‌های شغلی، برابری در درآمد و امکان کسب وام وجود دارد.

در این نظرسنجی با شرکت ۵۰۰۰ نفر از ۷۹ شهر جهان، سایر زمینه‌هایی که شهرهای جهان در آن سنجیده شدند عبارت است از کیفیت زندگی، تعامل با مقامات، و سرعت تغییرات. دبی در بین شهرهایی که ۳ تا ۱۰ میلیون جمعیت دارند مجموعا رتبه‌ی هشتم را کسب کرد.

ابوظبی با جمعیت زیر ۳ میلیون نفر در این مطالعه جزو شهرهایی با اندازه‌ی متوسط محسوب شد. پایتخت امارات در زمینه‌ی «فرصت‌های اقتصادی» امتیاز‌ ۷۳ از ۱۰۰ را کسب کرد. سرمایه‌گذاری عظیم ابوظبی در فناوری، انرژی پاک و گردشگری باعث جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا