اخبار امارات

مسابقات خودرو های بدون راننده فرمول یک ابوظبی از 2024

ابوظبی از سال ۲۰۲۴ در پیست فرمول یک خود میزبان مسابقات خودروهای بدون راننده خواهد بود. هدف این مسابقات بهبود تکنولوژی خودروهای بدون راننده و آوردن یک ورزش جدید برای سرگرمی در پایتخت امارات است.

در این مسابقات از خودروهایی استفاده می‌شود که توسط کامپیوتر کنترل می‌شوند. لیگ مسابقات بدون راننده‌ی ابوظبی در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۴ در پیست یاس مارینا برگزار خواهد شد اما هنوز تاریخ دقیقی مشخص نشده است.

جایزه‌ی این مسابقات مجموعا به ۲.۲۵ میلیون دلار می‌رسد و هدف از برگزاری آن گسترش مرزهای رانندگی اتوماتیک با ایجاد چالش‌هایی برای پیشرفت در تحقیق و توسعه‌ در عرصه‌ی رانندگی اتوماتیک و هوش مصنوعی و همچنین بهبود بهینگی سوخت و ایمنی است.

در این مسابقات از خودروهای سوپر فرمول Dallara استفاده خواهد شد و سازمان مسابقات ژاپن که مسابقات قهرمانی سوپر فرمول ژاپن را برگزار می‌کند از این مسابقه پشتیبانی خواهد کرد. خودروهای سوپر فرمول سریع‌ترین خودروهای جهان بعد از فرمول وان هستند و برای شرکت در این مسابقه با فناوری رانندگی اتوماتیک تجهیز خواهند شد.

به گفته‌ی رئیس سازمان مسابقات ژاپن، خودرو مسابقه‌ای SF23 که در این مسابقات از آن استفاده خواهد شد، گام بزرگی در جهت بهبود عملکرد فنی و کاهش تولید کربن می‌باشد.

همچنین در این مسابقات تماشاگران می‌توانند از روش جدیدی برای تماشای مسابقات استفاده کنند. برای تماشای این مسابقات می‌توان از تکنولوژی واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی استفاده کرد و با استفاده از این تکنولوژی‌ها، مسابقه را از دید راننده‌ی خودروها به‌صورت دست اول تماشا کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا