اخبار امارات

10% سهام صرافی الانصاری عرضه اولیه می شود

شرکت خدمات مالی الانصاری که یکی از پیشگامان صرافی در امارات است، اعلام کرده که قصد دارد وارد بازار بورس دبی شود و سهام خود را در بورس عرضه‌ی اولیه کند.

حدود ۷۵۰ میلیون سهم با ارزش اسمی ۰.۰۱ درهم برابر با ۱۰ درصد سهام کل این شرکت وارد بازار بورس خواهد شد. همچنین اداره سرمایه‌گذاری امارات حق نام‌نویسی برای ۵ درصد کل این سهام را دارد.

بانک Emirate NBD به عنوان بانک اصلی دریافت‌کننده تعیین شده و بانک‌های ADCB، بانک اسلامی ابوظبی، بانک Al Maryah، بانک Commercial Back of Dubai، بانک اسلامی دبی و بانک اسلامی امارات نیز سایر بانک‌های دریافت‌کننده هستند.

سرمایه‌گذاران تاییدشده بورس می‌توانند از ۱۶ تا ۲۴ مارس و خریداران عادی امارات می‌توانن‌ از ۱۶ تا ۲۳ مارس این سهام عرضه‌ی اولیه را خریداری کنند. این سهام تا ۶ آوریل وارد بازار بورس خواهد شد.

سال گذشته بورس خاورمیانه بیش از ۲۱.۹ میلیارد دلار از طریق عرضه اولیه افزایش سرمایه داشت که حدود نصف کل این مقدار برای اروپا، خاورمیانه و افریقا بود.
به گفته‌ی رئیس این شرکت، راشد علی الانصاری، ورود به بازار بورس دبی یک گام طبیعی در فرایند رشد این گروه است و به افزایش اعتبار آن کمک خواهد کرد. آن‌ها همچنین قصد دارند در ظرفیت‌های دیجیتال و نقاط تماس با مشتری سرمایه‌گذاری کنند تا بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهند.

هفته‌ی‌ گذشته شرکت Adnoc نیز حدود ۲.۵ میلیارد دلار از طریق فروش سهام عرضه اولیه به دست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا