اخبار امارات

تقاضای بالای سفر از امارات و گران‌ شدن بلیت‌ها در ماه رمضان

ماه رمضان 2023 امارات، امسال با تعطیلات بهاری مدارس مصادف شده و این موضوع باعث ایجاد موج بزرگی از تقاضا برای سفر شده است.

پروازها از امارات در هفته‌ی اول رمضان از ۲۳ مارس نسبت به سال گذشته گران‌تر خواهند شد و پروازهای امارات به هند، بریتانیا و فیلیپین از همین حالا افزایش قیمت ۱۰-۲۵ درصدی داشته‌اند.

معمولا در دو هفته‌ی نخست رمضان سفرها کمتر از دو هفته‌ی بعد از آن هستند و با نزدیک شدن به عید فطر سفرها افزایش می‌یابد اما امسال به دلیل مصادف شدن با تعطیلات مدارس اوضاع متفاوت است.

هزینه‌ی پرواز رفت‌و‌برگشت کلاس اقتصادی از امارات به هند در تاریخ ۲۱ تا ۳۰ مارس از ۹۹۰ درهم به ۱۳۱۶ درهم افزایش پیدا کرده است. پرواز به مانیل ۲۷۲۸ درهم قیمت دارد درحالی که در سال ۲۰۱۹ در همین بازه‌ی زمانی قیمت آن ۱۹۶۰ درهم بود. همچنین هزینه‌ی‌ پرواز به بریتانیا نیز افزایش پیدا کرده است.

هزینه‌ی پرواز به مقصد‌های توریستی مختلف از جمله بالی (۴۰۳۵ درهم) و بانکوک (۳۸۹۵ درهم) نیز ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شده است. این پروازها در ماه مارس نسبت به ماه جاری ۱۵ درصد گران‌تر هستند.

آژانس‌های هواپیمایی به مسافران توصیه می‌کنند در صورت تمایل به سفر در این بازه‌ی زمانی بلیت خود را هرچه سریع‌تر خریداری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا