اخبار امارات

بزرگ ترین مزرعه عمودی جهان در ابوظبی افتتاح شد

هجده ماه پس از آغاز پروژه توسط شرکت آمریکایی ساخت مزارع عمودی AeroFarms در ابوظبی، حالا این مرکز تحقیقات و توسعه به وسعت ۶ هزار متر مربع افتتاح شد. هدف از ساخت این مزرعه که بزرگ‌ترین در نوع خود در جهان است، پیشرفت کشاورزی سازگار با محیط زیست در مناطق خشک می‌باشد.

مریم المهیری وزیر تغییرات اقلیمی و محیط زیست امارات افتتاح این مرکز را دستاورد بزرگی برای منطقه خواند و اشاره کرد که ۸۰ درصد غذای امارات وارداتی بوده و کمتر از پنج درصد زمین‌های کشور برای کشاورزی مناسب است.

مزارع عمودی و سرپوشیده از سیستم‌های کنترل محیط دقیق استفاده می‌کنند، آب کمتری نیاز دارند و هیچ گونه سموم یا آفت‌کشی در آن‌ها به کار نمی‌رود. پیشرفت در این زمینه می‌تواند صنعت کشاورزی در منطقه را تحول بخشد.

در این مرکز بیش از ۶۰ مهندس، متخصص باغبانی و محقق در آزمایشگاه‌های آن کار می‌کنند تا درباره‌ی گیاهان دستکاری ژنتیکی شده و روش‌های رشد خودکار تحقیق کنند.

 

بیشتر بخوانید: بزرگترین مزرعه عمودی کشت زعفران در شارجه

 

این مرکز همچنین قصد دارد با به کار گیری یادگیری ماشینی و رباتیک محصولات خود را افزایش داده و منابع مورد نیاز را کاهش دهد. هدف این مرکز همکاری با شرکت‌ها و دانشگاه‌های امارات برای تحقیق در راستای حل مشکلات کشاورزی در مناطق بیابانی و خشک است.

شرکت AeroFarms یک شرکت امریکایی اهل نیوجرسی است که ۱۹ سال پیش افتتاح شد و اکنون در بزرگ‌ترین فروشگاه‌های امریکا محصولات خود را به فروش می‌رساند.

شعبه‌ی این شرکت در امارات با همکاری دفتر سرمایه‌گذاری ابوظبی در یک سرمایه‌گذاری به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار در اپریل ۲۰۲۰ اعلام کرد که قصد دارد پیشرفته‌ترین تجهیزات تحقیقاتی خود را به ابوظبی بیاورد تا امنیت غذایی در این کشور را افزایش دهد.

امارات در سال ۲۰۱۸ برنامه بلندمدت خود برای افزایش امنیت غذایی را اعلام کرد و برای امسال که میزبان نشست Cop28 است قصد دارد تلاش‌های خود برای حفظ محیط زیست را دو برابر کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا