اخبار امارات

اولین کافه امارات که کاملا توسط افراد معلول اداره می شود

در نگاه اول، Bee Cafe ممکن است شبیه کافه‌های دیگر کوچه‌های مرکز شهر ابوظبی به نظر برسد، اما وقتی در محیط شیک و دنج آن می‌نشینید و قهوه‌ی خوش‌عطر میل می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که این کافه با سایر کافه‌ها کمی فرق می‌کند.

این محل ویظه با نام Bee Cafe نماینده یک هدف بشردوستانه‌ی خاص است و فقط افراد دارای معلولیت را استخدام می‌کند. کارکنان این کافه آموزش حرفه‌ای باریستایی، مشتری‌مداری و پذیرایی دیده‌اند و به‌اندازه‌ی کارکنان سایر کافه‌ها ماهر، کارآمد و البته مهربانند.

در حاشیه نشست سران دولت‌های جهان، وقتی عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست‌وزیر امارات و حاکم دبی، در کیوسک Bee Cafe در این کنفرانس توقف کرد، این کافه نظرها را به خود جلب کرد.

این کافی‌شاپ در سال ۲۰۱۹ افتتاح شد و اولین کافی‌شاپ در امارات است که توسط افراد دارای معلولیت اداره می‌شود. در سال ۲۰۲۱ Bee Cafe شعبه‌ی جدید در ساختمان اداره‌ی سلامت ابوظبی باز کرد.

سازمان ارشد زاید برای افراد دارای معلولیت یک ارگان دولتی غیرانتفاعی است که در سال ۲۰۰۴ افتتاح شد و در راستای کمپین ایجاد تغییر خود، این کافه را راه‌اندازی کرد.

کافی‌شاپ Bee Cafe نمایانگر پیشتازی امارات در شرکت دادن افراد دارای معلولیت در تمام عرصه‌های زندگی است تا آن‌ها نیز بتوانند سهم برابر از مشارکت در اقتصاد و جامعه داشته باشند.

این کافه کارکنان اماراتی را پس از دوره‌ی آموزشی شش‌ماهه برای تهیه قهوه و غذای حرفه‌ای، آموزش مهمان‌داری و خدمات مشتریان و همچنین بهداشت و کمک‌های اولیه استخدام می‌کند. کارکنان این کافه به خوبی با مهمانان ارتباط برقرار کرده و از آن‌ها پذیرایی می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا