اخبار امارات

ربات های پیک غذا در دبی راه اندازی شدند

اداره‌ی RTA اعلام کرد ربات‌های تحویل غذا آغاز به کار کردند

اداره‌ی راه و ترابری دبی (RTA) از آغاز مرحله‌ی اولیه‌ی فعالیت ربات‌های خودکار تحویل غذا خبر داد. این ربات‌ها که talabot نام دارند با همکاری اداره مناطق اقتصادی یکپارچه دبی (DIEZ) و شرکت طلبات امارات، به‌صورت آزمایشی در سیلیکون اویسیس دبی فعالیت خواهند کرد.

در مرحله‌ی اولیه سه talabot به شهرک Cedre Villas در قلب سیلیکون اویسیس خدمت‌رسانی خواهند کرد. این ربات‌ها در شعاع ۳ کیلومتری از نقطه‌ی آغاز کار در مرکز خرید Cedre در عرض ۱۵ دقیقه سفارش مشتریان را به درب خانه خواهند رساند.
به گفته‌ی RTA، این ربات‌ها برای تحویل غذا در مسافت‌های کوتاه به کمک رانندگان می‌آیند تا کارایی ناوگان تحویل غذا افزایش یافته و تولید آلاینده‌ها کاهش یابند.

این ربات‌ها مجهز به سنسور پیشرفته و هوش مصنوعی هستند تا موانع سر راه را دور زده و فاصله‌ی خود را با کودکان و حیوانات خانگی در خیابان حفظ کنند.

اپلیکیشن talabat به‌صورت کامل با این سرویس هماهنگ شده و مشتریان می‌توانند مسیر ربات تحویل غذا را رهگیری کنند و هنگام رسیدن آن از طریق اپلیکیشن مطلع شوند. پس از رسیدن ربات، مشتری با توجه به دستورالعملی که در اپلیکیشن گفته شده است بخش مربوط به تحویل غذا را باز خواهد کرد و غذای خود را تحویل خواهد گرفت.

این ربات‌ها ابتدا در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ رونمایی شدند و به گفته‌ی مدیر شرکت طلبات، گام بزرگی در صنعت خرید آنلاین و تحویل غذا و جابجایی هوشمند می‌باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا