اخبار امارات

ایلان ماسک در نشست جهانی دولت ها در دبی سخنرانی می کند

صدها نفر از سران دولت‌های جهان، مدیران و کارشناسان دوشنبه‌ در نشست World Government Summit در دبی گرد هم می‌آیند.

به مدت سه روز آن‌ها پیرامون موضوعات کلیدی از جمله تاثیر هوش مصنوعی بر کار، چالش غذارسانی به جمعیت روبه‌افزایش جهان و فوریت مقابله با تغییرات اقلیمی صحبت خواهند کرد.

در این نشست گفتگویی بین ایلان ماسک، میلیاردر صاحب توییتر و بنیان‌گذار اسپیس ایکس و محمد الغرغاوی وزیر امور کابینه امارات برگزار خواهد شد.

ایلان ماسک سال ۲۰۱۷ نیز در این نشست شرکت کرده بود و گفته بود که به علت افزایش اتوماتیک شدن کارها، دولت‌ها باید به افراد حقوق پایه بپردازند تا جبران شود. هنوز مشخص نیست که ایلان ماسک در این نشست مستقیما حضور خواهد یافت یا نه.

در این نشست افراد مهمی از جمله وزیر تغییرات اقلیمی پاکستان، وزیر تغییرات اقلیمی و تکنولوژی مالدیو، وزیر محیط زیست مصر، نیک کلگ معاون سابق نخست وزیر بریتانیا و رئیس شرکت متا، و همچنین اولین نخست‌وزیر زن عرب نجلا بودن نخست‌وزیر تونس نیز حضور خواهند یافت.

در این نشست ۲۵۰ وزیر و بیش از ۱۰ هزار نفر از مقامات دولتی در ۲۲ همایش بین‌المللی شرکت می‌کنند و بیش از ۳۰۰ نفر پیرامون موضوعاتی مانند پایداری زیست‌محیطی، بهداشت و درمان، اقتصاد، تکنولوژی و سیاست‌های دولتی صحبت خواهند کرد. نشست دولت‌های جهان از ۱۳ تا ۱۵ فوریه در مدینة جمیرا دبی برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا