اخبار امارات

پایان کار کاروان صورتی با 13 هزار تست رایگان سرطان پستان

کاروان صورتی با ۱۳ هزار آزمایش غربالگری سرطان پستان رایگان به پایان رسید

یازدهمین دوره‌ی پینک کاروان راید یا کاروان صورتی، کمپین ملی و سالانه‌ی افزایش آگاهی سرطان پستان، با رکورد ۱۳۲۱۳ مورد آزمایش غربالگری سرطان پستان در سراسر امارات، روز جمعه در ابوظبی به پایان رسید.

این کارزار که در طی آن بیش از ۸ میلیون قدم مسافت طی شد، روز چهار فوریه از شارجه شروع شد و از آن روز در بیش از ۳۰ مرکز غربالگری حدود ۱۳ هزار آزمایش انجام شد که از عدد هدف یعنی ۱۱ هزار آزمایش بالاتر بود.

در این کمپین با شعار «Powered by You» (قدرت گرفته از شما) در ۱ ژانویه تا ۴ فوریه تعداد ۱۵۴ داوطلب مجموعا نزدیک به ۶۰ هزار ساعت و میانگین ۱۶ ساعت در روز کار کردند و تیم پزشکی متشکل از ۴۵ نفر نیز در طول ۲۲ روز به‌مدت ۱۱۸۸۰ ساعت فعال و میانگین ۱۲ ساعت در روز فعالیت داشت که نشان از موفقیت این کمپین می‌باشد.

حدود ۱۰۵۵۶ زن و ۲۷۰۳ مرد در تست‌های غربالگری رایگان سرطان پستان شرکت کردند که ۸۸۴۸ نفر از آن‌ها زیر ۴۰ سال سن داشتند. از میان تمام افراد ۲۳۴۷ نفر به آزمایش ماموگرافی ارجاع داده شدند و برای ۶۳۰ نفر نیز نیاز به آزمایش فراصوت تشخیص داده شد.

برای افزایش آگاهی در این کمپین، کاروان صورتی متشکل از ۹۲ اسب‌سوار داوطلب مسافت ۱۴۰ کیلومتر در سراسر هفت امارت کشور را با اسب طی کردند. کمپین پینک کاراوان راید با رسیدن به ابوظبی و در هلث‌پوینت، بیمارستان چندتخصصی واقع در زاید اسپورتس سیتی پایان یافت. در این مرکز کلینیک ماموگرافی برای همه رایگان بود و کاروان روزانه نیز در مسجد شیخ زاید و یاس مال تست رایگان غربالگری سرطان سینه انجام داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا