اخبار امارات

500 درهم هزینه پیش ثبت نام مدارس دبی بابت چیست؟

تمام آنچه والدین در دبی در مورد ثبت نام مدارس در سال تحصیلی آینده باید بدانند.

در حالی که والدین در دبی مشغول ثبت‌نام فرزندان خود برای سال تحصیلی بعد هستند، اداره دانش و توسعه انسانی (KHDA) برای سهولت کار والدین چندین مورد از مقررات مربوط به شهریه و ضمانت مالی را یادآوری کرده است.

وبسایت این اداره می‌گوید: «مدارس می‌توانند تا ۵۰۰ درهم برای فرایند ثبت‌نام دانش‌آموزان جدید هزینه دریافت کنند که شامل هزینه‌ی آزمون ورودی نیز می‌شود. این هزینه جدا از شهریه محاسبه می‌شود.»

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با بهترین مدارس دبی

 

همچنین مدارس می‌توانند از والدین بخواهند که برای تایید ثبت‌نام دانش‌آموز جدید، ضمانت مالی (دیپوزیت) بگذارند. این ضمانت پس از قبولی دانش‌آموز گذاشته می‌شود و نمی‌تواند از ۱۰ درصد کل مبلغ شهریه بیشتر باشد. ضمانت مالی جزئی از شهریه پرداختی برای آن سال تحصیلی محسوب می‌شود.

همچنین برای دانش‌آموزان قدیمی مدارس می‌توانند تا ۵ درصد کل شهریه تا حداکثر ۵۰۰ درهم ضمانت مالی درخواست کنند که جزء شهریه‌ی ترم اول محسوب می‌شود. مدارسی که سال تحصیلی را از سپتامبر آغاز می‌کنند تا بعد از تعطیلات بهار، و مدارسی که سال تحصیلی را از آوریل آغاز می‌کنند تا بعد از تعطیلات زمستان نمی‌توانند برای ثبت‌نام مجدد ضمانت مالی درخواست کنند.

مدارس می‌توانند در هر زمانی از سال تحصیلی دانش‌آموز جدید ثبت‌نام کنند و شهریه باید از زمان ثبت‌نام محاسبه شود. در صورت عدم قبولی دانش‌آموز، هزینه‌ی ۵۰۰ درهمی ثبت‌نام قابل بازگشت است اما اگر دانش‌آموز تصمیم به ثبت‌نام نگیرد این هزینه قابل استرداد نیست.

مدارس جدا از هزینه‌ی ثبت‌نام و مبلغ شهریه، حق ندارند هزینه‌ی اضافی برای تایید ثبت‌نام دانش‌آموز دریافت کنند. پرداخت شهریه در ۳ قسط (ابتدای هر ترم) امکان پذیر است و قسط اول نباید بیش از ۴۰ درصد و قسط دوم و سوم نباید بیش از ۳۰ درصد مبلغ کل شهریه باشد. همچنین مدارس می‌توانند شهریه را در ۱۰ قسط ماهانه دریافت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا