اخبار امارات

راه جدید برای پرداخت اجاره در دبی

مستاجران می توانند به جای چک، اجاره را مستقیم از حساب خود پرداخت کنند

بر اساس بخشنامه‌ای که دیروز توسط دبی لند دپارتمان منتشر شد، از این پس، مستاجران در دبی می‌توانند اجاره‌ی خود را مستقیما از طریق کارت بانکی خود پرداخت کنند.

نسخه جدید سرویس قراردادهای اجاره در دبی (Ejari) شامل Noqodi Ejari Direct Debit می‌شود، که به مستاجران امکان پرداخت خودکار اجاره خود از طریق کارت بانکی را می‌دهد. دبی لند دپارتمان گفت که هدف این سیستم پرداخت مستقیم امارات (UAEDDS) ارائه یک روش پرداخت خودکار، که باعث تسهیل پرداخت‌های مکرر از حساب بانکی خود می‌شود، به ساکنان دبی است.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل اجاره خانه در دبی به همراه تمامی نکته هایی که باید در این خصوص بدانید!

 

همچنین، قراردادهای اجاره در دبی در حال حاضر به طور کامل با سیستم پرداخت مستقیم نقودی هماهنگ و یکپارچه شده‌اند.

این سیستم به مستاجران این امکان را می‎دهد تا برنامه پرداخت اجاره خود را در طول روند عقد یا تمدید قرارداد مدیریت کنند، و همچنین موجب تسهیل پرداخت‌های مکرر از حساب‌های بانکی می‌شود.

چرا پرداخت اجاره از حساب، هم برای مستاجر راحت تر است هم صاحب خانه؟

این هفته بخش‌نامه‌ای از سوی دبی لند دپارتمان (DLD) منتشر شد که طی آن پرداخت اجاره از طریق برداشت مستقیم از حساب مستاجر ممکن گردید.

به‌گفته‌ی کارشناسان املاک، این موضوع مثبتی برای مستاجران است زیرا دیگر لازم نیست برای پرداخت اجاره چک فیزیکی داشته باشند و دیگر نگرانی درباره‌ی اتمام دفترچه یا تطابق امضا وجود ندارد. پرداخت اجاره از طریق برداشت مستقیم (Direct Debit) روشی کارآمد و آسان برای مستاجران است و با تنظیم سرویس Noqodi Ejari Direct Debit یا DDS ساکنین دبی می‌توانند به‌صورت خودکار اجاره‌های خود را پرداخت کنند تا دیگر مواردی مانند تاخیر یا فراموشی در پرداخت اجاره رخ ندهد.

بیشتر اتباع خارجه در کشورهای خود از این سیستم استفاده می‌کنند و با سیستم پرداخت به‌صورت چک فیزیکی و مدیریت آن مشکل دارند. اضافه شدن سیستم برداشت مستقیم به نفع مستاجران و صاحب‌خانه‌ها می‌باشد و علاوه بر حصول اطمینان و رفع نگرانی، باعث پرداخت به‌موقع مبلغ اجاره می‌شود.

سیستم Ejari اکنون به‌صورت کامل با سیستم برداشت مستقیم Noqodi تلفیق شده است و در طی تنظیم یا تمدید قرارداد با وارد کردن آن پرداخت مستمر اجاره از طریق حساب بانکی تسهیل می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا