اخبار امارات

چطور اجرای 500 پهباد برای 46 شب برنامه ریزی می شود؟

تعداد 500 پهپاد، ۱۶ نفر خدمه، دو نمایش در روز، ساعات بیشمار برنامه‌نویسی و واکنش‌های گرانبها. این داستان گروهی است که ۴۶ شب پیاپی مسئول نمایش پهپادی دبی شاپینگ فستیوال یا همان جشنواره خرید دبی بوده‌اند.

این پهپادها در پلتفرم مخصوصی در بلوواترز آیلند واقع شده‌اند و وقتی به نمایش در می‌آیند نمی‌توان چشم از آن برداشت، طوری که بعد از چند لحظه فراموش می‌کنید این شکل یا نوشته‌ای که در آسمان می‌بینید از صدها پهپاد تشکیل شده است. هر کدام از این پهپادها مستقل کار کرده و مسیر مخصوصی دارد تا با استفاده از ابزارهای پویانمایی سه‌بعدی، طرح‌های ظریفی در آسمان تشکیل دهند.

نمایش‌های پهپادی هر روز ساعت ۷ و ۱۰ شب برگزار می‌شوند و هر دوی آن‌ها به موضوعاتی پیرامون تکنولوژی و رباتیک می‌پردازند. در نمایش اول تصاویری از روز نخست ورود یک توریست به دبی رسم می‌شود و تجربیات او را از یک روز استثنایی در دبی به نمایش می‌گذارد. نمایش دوم در یک متاورس واقع در آینده رخ می‌دهد و حاضرین را به دنیای دبی در سال ۲۰۴۰ می‌برد.

 

بیشتر بخوانید: جدیدترین و خفن ترین اخبار دبی و امارات را در وب سایت رسانا مشاهده کنید!

 

در پایان نمایش نیز تمام پهپادها راهی پلتفرم مخصوص فرود می‌شوند و اعضای خدمه پهپادها را بررسی کرده و از آسیب ندیدن آن‌ها مطمئن می‌شوند. ۱۶ نفر در تیم‌های خلبانی، مکانیک، فنی و لجستیکی این پروژه روزانه کار می‌کنند تا این نمایش را برگزار کنند.

تجهیزات به‌کار رفته برای این نمایش از آخرین تکنولوژی‌های روز بهره گرفته‌اند و پهپادها و انیمیشن‌های آن را شرکت بریتانیایی Sky Magic تهیه کرده است. موسیقی این نمایش نیز توسط On the Sly Audio تولید شده و تهیه‌کننده‌ی نمایش نیز DXB Live می‌باشد.

این فصل از نمایش‌های پهپادی روز ۲۹ ژانویه به پایان می‌رسد و برنامه‌ریزی برای دوره‌ی بعد دبی شاپینگ فستیوال بلافاصله آغاز خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا