اخبار امارات

ابوظبی برای ششمین سال متوالی امن ترین شهر دنیا شد

پایگاه داده آماری جهانی Numbeo نتیجه‌ی نظرسنجی سال ۲۰۲۳ درباره‌ی کیفیت زندگی در نقاط مختلف جهان را منتشر کرد. این نظرسنجی کیفیت زندگی را بر اساس فاکتورهای مختلف از جمله هزینه‌ی زندگی، امکانات درمانی، آب‌وهوا، ترافیک، آلودگی و امنیت می‌سنجد. میزان جرایم و در مقابل آن احساس امنیت در شهر یکی از موارد اصلی تاثیرگذار در کیفیت زندگی در مکانی خاص می‌باشد. اگر حین بیرون رفتن باید مدام مراقب اطراف باشید و جوانب ایمنی را رعایت کنید یعنی احساس امنیت در مکان زندگی شما پایین است و اگر رعایت نکردن نکات امنیتی منجر به عواقب منفی نشود، یعنی شما در محل امنی زندگی می‌کنید.

در نتایج این نظرسنجی، ابوظبی در بخش جرایم و امنیت برای ششمین سال متوالی رتبه‌ی اول را میان ۴۱۶ شهر جهان کسب کرد. همچنین سایر شهرهای امارات نیز در ۱۰ شهر برتر این بخش بودند، عجمان رتبه‌ی چهارم، شارجه رتبه‌ی پنجم و دبی رتبه‌ی هفتم را کسب کرد. به‌طور مجموع نیز امارات با اختلاف بسیار کمی بعد از قطر به عنوان امن‌ترین کشور شناخته شد.
ناامن‌ترین شهرهای این فهرست نیز دوربان و پرتوریا در آفریقای جنوبی و کاراکاس در ونزوئلا می‌باشند.

در بخش کیفیت کلی زندگی نیز شهرهای مختلف هلند، سویيس، آلمان، اتریش، کشورهای اسکاندیناوی و استرالیا رتبه‌های برتر را کسب کردند و لاهه هلند به‌عنوان بهترین کشور برای زندگی انتخاب شد. در این فهرست ابوظبی رتبه‌ی ۲۴ در جهان و اول در منطقه را کسب کرد و امارات نیز بین ۸۴ کشور جهان پانزدهم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا