اخبار امارات

پرداخت هزینه پارکینگ در دبی با واتس‌اپ

از این به بعد می‌توانید هزینه پارکینگ عمومی در دبی را با واتس‌اپ بدهید

اگر برای پرداخت مبلغ پارکومتر خود پول خرد ندارید، حالا می‌توانید هزینه‌ی پارکتان را از طریق واتس‌اپ بپردازید.

اداره‌ی راه و ترابری دبی این گزینه را در اختیار دارندگان خودرو قرار داده که مبلغ پارک در مکان‌های عمومی را از طریق واتس‌اپ بپردازند. همچنان می‌توانید از سایر روش‌ها نیز استفاده کنید.

اداره حمل‌ونقل دبی (RTA) برای اولین بار روش پرداخت جدید را در نمایشگاه فناوری اطلاعات جیتکس (GITEX) در سال گذشته معرفی کرد و اکنون این سرویس برای استفاده عموم در دسترس است.

طبق گفته‌ی اداره‌ی راه و ترابری، استفاده از سرویس واتس‌اپ به کاربران اجازه می‌دهد که از مبالغ اضافه‌‌ای که موقع استفاده از سرویس پیامکی باید بپردازند پرهیز کنند.

برای پرداخت مبلغ پارک باید به روبات اداره‌ی راه و ترابری در واتس‌اپ به نام ‘محبوب’ به شماره‌ی زیر پیام ارسال کنید.
00971588009090

مراحل پرداخت از این قرارند:
۱. اضافه کردن شماره‌ی ذکر شده به لیست مخاطبین
۲. ارسال پیام در قالب:
[مدت] فاصله [شماره‌ی منطقه] فاصله [شماره‌ی پلاک]

به عنوان مثال اگر می‌خواهید وسیله نقلیه خود را با پلاک A00000 در منطقه پارکینگ 000A به مدت دو ساعت پارک کنید، باید پیام زیر را در واتس‌اپ ارسال کنید.
A00000 000A 2

۳. دریافت پیامک تاییدیه برای بلیط پارکینگ.

حالا شماره پلاک خودروی شما با هزینه پارکینگ شما به طور خودکار مرتبط می‌شود.

پرداخت هزینه پارکینگ از طریق واتس‌اپ، به دو صورت زیر برداشت می شود:

  1. برای استفاده از سرویس، شخص باید موجودی کافی در تلفن همراه خود داشته باشد. این مبلغ از اعتبار شما کسر می‌شود یا در صورت دا‌شتن شماره‌های اعتباری با توجه به مبلغ پارکینگ، به صورت حساب شما اضافه می‌شود.
  2. راه دوم از طریق حساب “کیف پول الکترونیکی RTA” است. این سرویس به شما این امکان را می‌دهد که از کیف پول الکترونیکی خود به عنوان روشی برای پرداخت خدمات مرتبط با RTA استفاده کنید.

زمان بندی جدید پارکینگ عمومی در دبی در 28 مارس اعلام شد ؛ دبی پس از اطلاعیه ای که از طریق مصوبه شورای اجرایی صادر شد، اکنون به جای جمعه، پارکینگ عمومی رایگان را برای روزهای یکشنبه معرفی کرده است.
همچنین در تعطیلات رسمی پارکینگ رایگان خواهد بود. پارکینگ‌های طبقاتی از پارکینگ رایگان جدا هستند و هر هفت روز هفته هزینه دریافت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا