اخبار امارات

رئیس فیفا: جام جهانی گردشگری دبی را بالا می‌برد

اینفانتینو جام جهانی قطر را در رشد گردشگری دبی و ابوظبی موثر می‌بیند

جانی اینفانتینو، رئیس فیفا،
انتظار دارد که ابوظبی و دبی با شروع جام جهانی در قطر در ماه نوامبر، در تعداد گردشگران خود افزایش داشته باشند.

رئیس هیئت حاکمه این ورزش معتقد است که چالش های لجستیکی میزبانی از 32 تیم و صدها هزار هوادار در یک شهر، در نهایت برای کل منطقه مثبت خواهد بود. قطر، کوچکترین کشوری که یک تورنمنت جام جهانی را برگزار کرده است، میزبان 64 بازی در 28 روز در هشت استادیوم در دوحه پایتخت خود و اطراف آن خواهد بود.

این امر که شاید کسی بخواهد یک روز خود را در دبی ، ابوظبی ، مسقط ، ریاض یا جده بگذراند، قطعاً فرصتی را برای طرفداران فراهم می‌کند تا کشورهای خاورمیانه در نزدیکی قطر را کشف کنند.

انتظار می‌رود حدود 1.5 میلیون بازدید کننده برای این مسابقات که در 21 نوامبر آغاز می شود به دوحه بروند. اما تنها با حدود 130000 اتاق ارائه شده توسط هتل‌ها، کشتی‌های مسافرتی لنگر انداخته در دوحه و کمپ‌های بیابانی، امارات، عمان، بحرین، کویت و عربستان سعودی مقصدهای جایگزین جذابی را برای علاقه مندان فراهم خواهند کرد.

قیمت بلیت‌های پرواز نیز پیشاپیش افزایش یافته است، اما پیش‌بینی می‌شود با در دسترس بودن پروازهای چارتر، تا حدی کاهش یابد.
مسافران بسیاری از کشورهای منطقه می‌توانند در عرض یک ساعت به فرودگاه بین المللی حمد قطر برسند.

امارات متحده عربی به عنوان یک مرکز جهانی از هر فرصتی برای استفاده از تعداد بازدیدکنندگان بالقوه که مایلند از امارات به عنوان پایگاه خود برای مسابقات استفاده کنند، بهره‌مند شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا