اخبار امارات

مسافران امارات به چین، باید تست کرونا بدهند!

قوانین کرونایی جدید برای مسافران امارات به چین اعلام شد.

با برداشته شدن قرنطینه و محدودیت سفر مسافران خارجی در چین، مسافرانی که از امارات به چین سفر می‌کنند باید از هفته‌ی آینده تست PCR کووید-۱۹ بدهند.

چین قرار است از ۸ ژانویه درهای خود را به روی مسافران خارجی باز کند و از این تاریخ مسافرانی که از امارات به چین می‌روند، طبق گفته‌ کنسولگری چین در دبی باید تست PCR با پاسخ منفی مربوط به حداکثر ۴۸ ساعت پیش از سفر ارائه دهند.

طبق وبسایت این کنسولگری، کسانی که نتیجه تست منفی داشته باشند و آن را به گمرک چین ارائه دهند، نیازی به دریافت کد گواهی پزشکی از سفارت چین ندارند. مسافرانی که پاسخ تستشان مثبت شده است نیز باید تا زمان منفی شدن صبر کنند.

چین که روزانه حدودا ۴ هزار مورد کووید-۱۹ گزارش می‌دهد، بعد از سه سال درهای خود را روی مسافرین خارجی بازخواهد کرد. در روز ۲۶ دسامبر کمیسیون ملی سلامت چین محدودیت‌های کرونایی را از سطح A به سطح B کاهش داد.

مسافرانی که به چین سفر می‌کنند همچنین باید اقدامات ایمنی را رعایت کنند، در فضاهای عمومی از ماسک استفاده کنند و با شرکت‌های هواپیمایی برای کنترل همه‌گیری در پرواز همکاری کنند.
چین محدودیت سفر خارجی برای شهروندان خود را نیز برداشته و در این راستا برخی از کشورها برای مسافران چینی داشتن تست منفی یا گواهی واکسن را الزامی کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا