اخبار امارات

افزایش تمایل به تجارت‌ ارزهای دیجیتال در امارات

67% ساکنین امارات به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال علاقه‌مندند

طبق یک نظرسنجی جدید، حدود 67 درصد از ساکنان امارات متحده عربی علاقه مند به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ظرف پنج سال آینده هستند، زیرا این کشور اقداماتی را برای تنظیم بیشتر صنعت دارایی‌های دیجیتال انجام می‌دهد.

از هر پنج مصرف کننده در امارات نیز (21 درصد) یک نفر نیز گفته است که قصد دارد در 12 ماه آینده با ارزهای رمزنگاری شده معامله کند که بالاترین میزان در سطح جهانی پس از اندونزی (25 درصد) و هند (22 درصد) است.

اعتماد به ارزهای رمزنگاری شده در میان مصرف کنندگان در امارات و هند نیز بالاترین میزان را در سطح جهان دارد.
این در حالیست که، مصرف کنندگان در بازارهای غربی چندان به استفاده از توکن‌های دیجیتال متقاعد نشده اند.

این نظرسنجی اضافه کرد که بزرگسالان 25 تا 34 ساله که 74 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی در امارات را تشکیل می دهند، در مقایسه با کاربران 45 ساله یا بالاتر، بیشترین علاقه را به ارزهای دیجیتال دارند.

دبی در این ماه قانونی را برای تنظیم دارایی های مجازی تصویب کرد. قانون تنظیم دارایی مجازی دبی با هدف ایجاد یک چارچوب قانونی پیشرفته برای حمایت از سرمایه گذاران و ارائه استانداردهای بین المللی برای حاکمیت صنعت دارایی مجازی است که باعث رشد کسب و کار مسئولانه در امارت می‌شود.

دارایی‌های مجازی شامل ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) است. سازمان تنظیم مقررات دارایی مجازی دبی (VARA) که بر اساس قانون جدید ایجاد خواهد شد، این بخش را در سراسر امارت، از جمله تمام مناطق توسعه ویژه و مناطق آزاد به جز مرکز مالی بین المللی دبی (DIFC) تنظیم خواهد کرد.
بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، بایننس نیز، مجوز دارایی مجازی را برای فعالیت در دبی، مانند FTX اروپا، تضمین کرد.
دو صرافی ارزهای دیجیتال Bybit و crypto.com همچنین اعلام کردند که به زودی مرکز منطقه‌ای خود را در دبی ایجاد خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا