اخبار امارات

آیا میدانید سواحل عمومی دبی بزرگ تر می شوند؟

حاکم دبی فاز دوم برنامه توسعه دبی در 20 سال آینده را اعلام کردند

عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست وزیر امارات و حاکم دبی، برنامه‌های واضحی برای دو دهه آینده دبی در ذهن دارند.

فاز اول برنامه جامع شهری دبی 2040، با 17 پروژه تکمیل شده، یا در شُرف تکمیل، در حال حاضر فعال است. یکی از پروژه‌های اصلی که تا پایان امسال تمام می‌شود، افزایش مساحت سواحل عمومی دبی است. الممزر کورنیش، جمیرا 1، جمیرا 3 و ام ثقیم 3 از چندین جهت پیشرفت کرده‌اند و عموم مردم به زودی می‌توانند از آن‌ها لذت ببرند.

یکی دیگر از پروژه‌های کلیدی که تکمیل شده است برنامه جامع توسعه حتا (Hatta Development Master Plan) است که سال گذشته معرفی شد. این طرح زیرساخت‌ها را بهبود خواهد بخشید و چند پروژه و ابتکار را در سراسر این امارت طی 20 سال آینده عملی خواهد کرد. هدف آن تبدیل حتا به یک مقصد جذاب محلی و بین‌المللی برای گردشگری، تجارت و سرمایه‌گذاری است.

 

بیشتر بخوانید: بهترین سواحل دبی برای استراحت و تفریح

 

عالیجناب شیخ محمد همچنین به تازگی برنامه‌های خود برای حومه دبی، که صحرای آن را به یک جاذبه گردشگری تمام عیار تبدیل خواهد کرد را معرفی کردند.

با تکمیل فاز 1، حاکم دبی آغاز فاز 2 را نیز تایید کردند. به گفته دبی مدیا آفیس، سال آینده کمیته دولت بر برنامه‌های خود برای افزایش مساحت سواحل، دو برابر کردن پارک‌های عمومی و مناطق تفریحی، توسعه محیط زیست و برنامه پایداری و غیره تمرکز خواهد کرد.

یکی دیگر از بخش‌های مهم فاز 2، توسعه برنامه “شهر 20 دقیقه‌ای” است. دیگر موضوعات مورد توجه این فاز شامل راهبردی برای بخش املاک دبی، طرح کشاورزی شهری، بهبود مراکز شهری و غیره است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا