اخبار امارات

تنها %5 از درآمد سال آینده دبی از نفت خواهد بود!

عالیجناب شیخ حمدان بن محمد، ولیعهد دبی، گفت که اقتصاد دبی با رشد سالانه 4.6 درصدی خود در 9 ماه اول سال جاری به 307.5 میلیارد درهم (84 میلیارد دلار) رسید که نتیجه تلاش‌های این امارت برای تثبیت موقعیت خود به‌عنوان یک مرکز تجاری، مالی و گردشگری بوده است.

عالیجناب شیخ حمدان امروز در توییتر نوشت: “این عملکرد بی‌نظیر نتیجه تلاش‌های جمعی نهادهای مختلف برای تبدیل دبی به رهبری جهانی در تمام بخش‌هاست.”

اقتصاد دبی از زمان افت خود به دلیل شیوع کرونا در سال گذشته پیشرفت بسیاری داشته است، و سرعت رشد آن در سال جاری بیشتر شده است.

اقدامات دولت برای کاهش اثرات پاندمی و همچنین اکسپو 2020 دبی نیز در پیشرفت اقتصادی این کشور در سال جاری نقش داشته‌اند.

هفته گذشته، عالیجناب شیخ محمد بن راشد، معاون رئیس امارات و حاکم دبی، ضمن تایید بودجه این امارت برای سال‌های 2023 تا 2025، 205 میلیارد درهم به آن اختصاص داد.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع خرید خانه در دبی

 

این امارت برای مخارج سال آینده خود 67.5 میلیارد درهم در نظر گرفته و با افزایش سرعت پیشرفت خود، اقتصادش را گسترش داده و به اهداف طرح استراتژیک دبی 2023 خود خواهد رسید.

دبی پیشبینی می‌کند که سال آینده در بخش درآمد عمومی 69 میلیارد درهم کسب کند، که از بودجه سال مالی آن 20 درصد بیشتر محسوب می‌شود.

درآمد حاصل از نفت تنها 5 درصد از کل درآمد پیشبینی شده برای سال آینده را در برمی‌گیرد، و همین موضوع اهمیت پایداری و تنوع اقتصادی این امارت را نشان می‌دهد.

 

بیشتر بخوانید: جدیدترین قیمت بنزین در دبی

 

عالیجناب همچنین در توییتر نوشت: “این بودجه نشان‌دهنده تعهد دبی نسبت به محقق ساختن برنامه‌های بلندپروازانه برای این شهر در سطوح محلی و جهانی است.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا