اخبار امارات

ساخت ورژن مجازی دبی در متاورس

شهرداری دبی اعلام کرده که یک نسخه مجازی دبی را در متاورس می‌سازد

متاورس بیش از آنچه تصور می کردیم به واقعیت نزدیک شده است.

داوود عبدالرحمن الحجری، مدیرکل شهرداری دبی برنامه‌هایی را برای همکاری با شرکت‌های بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران برای ایجاد نسخه‌ای آینده‌نگر و انسان‌محور از این شهر در متاورس به نام One Human Reality فاش کرده است.

الحجری گفت: «این شهر نقطه تلاقی یا ادغام دو جهان است: متاورس و جهانی که در حال حاضر در آن زندگی می‌کنیم.

متاورس شبکه‌ای از جهان‌های دیجیتال سه‌بعدی واقع گرایانه است که در یک فضای واقعیت مجازی ساخته شده است که در آن افراد می‌توانند با محیط‌های تولید شده توسط کامپیوتر و سایر کاربران تعامل داشته باشند.
و در گسترده‌ترین حالت، عناصری از رسانه‌های اجتماعی، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، ویدیوگیم‌ها، ارزهای دیجیتال و سایر فناوری‌های پیشرفته را ترکیب می‌کند.

الحجری با ارائه نمونه‌هایی از نحوه عملکرد چنین شهری، گفت: «ساکنان می‌توانند با دوستانی از نقاط دیگر جهان به شکل آواتارها در پارکی در شهر به پیاده‌روی مجازی بپردازند. به طور مشابه، مردم می‌توانند در زمان به لحظات تاریخی سفر کنند یا تورهایی در مقاصد برجسته در متاورس داشته باشند.»

وی افزود: دولت‌ها و شهرها باید هر چه زودتر برای ایجاد این زیرساخت سرمایه گذاری کنند.

متاورس می‌تواند تا سال 2024 به عنوان فرصت بزرگ بعدی بازار برای مشاغل و صنایع، درآمدی نزدیک به 800 میلیارد دلار داشته باشد.

مدیر ارشد متاورس Cybergear،شراد آگاروال می‌گوید که ساکنان دبی به‌زودی علاوه بر بازدید از ادارات دولتی و تکمیل تراکنش ها در Metaverse، زندگی، کار، بازی و معاشرت خواهند کرد.

آگاروال در حالی که روز یکشنبه در اجلاس MetaDecrypt Web 3.0 صحبت می کرد، گفت دبی همیشه در خط مقدم پذیرش فناوری های جدید بوده است.

ما درخواست‌های زیادی را از ادارات و وزارتخانه‌های دولتی دریافت کرده‌ایم تا آنها را در Metaverse فعال کنیم.فقط کمی زمان نیاز است که دبی به مرکز ارزهای دیجیتال و متاورس جهان – نه تنها منطقه – تبدیل شود.

آگاروال در حاشیه این اجلاس گفت: اقدامات اولیه قبلاً انجام شده است، بنابراین فقط  کمی زمان لازم است که تمام ادارات دولتی دستوری برای شروع فرآیند ورود داشته باشند.

استراتژی متاورس دبی اخیراً برای کار بر روی ستون‌ها و اهداف کلیدی در رابطه با متاورس راه‌اندازی شده است. امارات انتظار دارد متاورس تا سال 2030، 4 میلیارد دلار (14.7 میلیارد درهم) به اقتصاد کمک کند.

اخیراً، سازمان تنظیم مقررات دارایی های مجازی دبی (VARA) دفتر مرکزی خود را در Metaverse ایجاد کرده است و اولین تنظیم کننده ای است که در فضای دیجیتال جدید حضور دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا