اخبار امارات

از ماه آینده تاکسی های بدون راننده در دبی

به زودی می توانید از یک تاکسی بدون راننده در دبی استفاده کنید.

اداره راه و ترابری دبی روز سه‌شنبه اعلام کرد که در پی اتمام نقشه‌برداری دیجیتال از منطقه جمیرا ۱، تاکسی‌های بدون راننده کاملاً اتوماتیک از ماه آینده در خیابان‌های دبی حضور خواهند یافت.

به گفته‌ی خالد العوضی مدیر سیستم‌های نقلیه RTA در سومین همایش جهانی دبی برای حمل‌ونقل بدون راننده، مجموعاً پنج تاکسی بدون راننده در ۸ کیلومتر از بزرگراه جمیرا بین موزه اتحاد و دبی واتر کانال به کار گرفته خواهد شد.

این تاکسی‌های خودکار که متعلق به شرکت امریکایی Cruise زیرمجموعه جنرال موتورز هستند، در فاز آزمایشی مسافر انسانی نخواهند داشت اما تا پایان سال افراد مشخصی می‌توانند از این تاکسی‌ها استفاده کنند و بعد از آن در نیمه‌ی دوم ۲۰۲۴ کارکرد تجاری آن‌ها آغاز می‌شود.

بهره‌برداری از پروژه‌ی تاکسی بدون راننده در دبی، این شهر را به اولین شهر در جهان خارج از امریکا تبدیل می‌کند که با موفقیت از خودروهای کروز استفاده تجاری دارد.

آقای العوضی اشاره کرد که اداره راه و ترابری دبی هنوز هزینه‌ی سفر با این تاکسی‌ها را مشخص نکرده است اما گفته می‌شود که حدوداً برابر با هزینه‌ی تاکسی‌های لیموزین خواهد بود که ۳۰ درصد بالاتر از هزینه‌ی تاکسی‌های عادی در دبی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا