اخبار امارات

پروژه آبشارهای حتا با بودجه 46 میلیون درهمی

مقامات دبی تصاویر جدیدی از آبشارهای حتا در پروژه‌ی چشمگیر پیش‌رو منتشر کردند. این تصاویر آب‌های سرازیر شده از آبشار را نشان می‌دهند که با پیچ و تاب از یک کانال عبور کرده و به فواره‌ای در سمت دیگر می‌رسد. همچنین فرشی از چمن و درختان سبز را شاهد هستیم که زمین سخت و قهوه‌ای ناحیه کوهستانی را پوشانده است.

پروژه حتا یک منطقه بی نظیر و دیدنی در دبی

جدیدترین تصویر از حتا دبی که شامل درختان و فضای سبز است

پروژه 46 میلیونی آبشارهای پایدار حتا (Hatta Sustainable Waterfalls) با الهام از کندوی عسل شش ضلعی، به‌خاطر عسل معروف حتا، طراحی شده است. چهار آبادی این پروژه به وسیله پل‌هایی که از کانال آبی گذر می‎کنند به یکدیگر متصل شده‌اند.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با جذاب ترین و بهترین پارک های دبی

 

در این پروژه از شیب بالایی سد حتا برای ساخت یک آبشار طبیعی استفاده شده است. یک باریکه آب نیز در زیر سد ساخته خواهد شد. آب پایین آمده از آبشار در آخر مسیر آب جمع شده، بازیافت می‌شود و دوباره به بالای سد می‌رود.

در حال بررسی پروژه حتا در دبیاداره آب و برق دبی (Dewa) فروشگاه‌های خرده‌فروشی را به طور رایگان در محدوده پروژه آبشارهای پایدار حتا در اختیار شهروندان اماراتی قرار می‌دهد. این تصمیم خواسته‌ی عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست وزیر امارات و حاکم دبی در رابطه با ساخت موقعیت‌های شغلی بیشتر برای شهروندان را تحقق می‌بخشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا