اخبار امارات

مصرف کیسه های پلاستیکی در ابوظبی %90 کاهش یافته است

در راستای تلاش‌ها برای حفظ محیط زیست، مقررات استفاده از پلاستیک‌های یک‌بارمصرف در ابوظبی از اول ژوئن ۲۰۲۲ منجر به کاهش ۹۰ درصدی مصرف این پلاستیک‌ها شده است و ۸۷ میلیون کیسه پلاستیکی یک‌بارمصرف کمتر مصرف می‌شود.

آژانس محیط‌ زیست ابوظبی روز یکشنبه گفت که شاهد کاهش چشمگیری در مصرف این پلاستیک‌ها بوده و مردم به گزینه‌های جایگزین و کیسه‌های چند‌بارمصرف با تاثیر کمتری روی محیط‌ زیست روی آورده‌اند. این تغییرات توسط تلاش‌های آژانس محیط زیست ابوظبی در راستای آموزش و افزایش آگاهی پیش رفته و حمایت می‌شوند.

از زمان برقراری ممنوعیت استفاده از کیسه‌های پلاستیکی یک‌بارمصرف در ابوظبی، گروهی از طرف این آژانس و همچنین سازمان کشاورزی و امنیت غذایی ابوظبی در حال نظارت و بازرسی در واحدهای فروش ابوظبی بوده‌اند. این بازرسی‌ها برای نظارت بر پذیرش این مقررات توسط مشتریان و آموزش دادن واحد‌های تجاری درباره‌ی اهمیت جایگزینی پلاستیک‌های یک‌بارمصرف با کیسه‌های چندبارمصرف مورد تایید مقامات انجام می‌شود.

بازرسی‌ها نشان می‌دهد پذیرش این مقررات جدید بسیار بالا بوده و بیش از ۸۰ درصد واحد‌های فروش به‌صورت داوطلبانه به اخذ هزینه اضافه برای این پلاستیک‌های چندبارمصرف متعهد بوده‌اند. دریافت این هزینه برای پلاستیک‌های چندبارمصرف به علت تشویق مشتریان به استفاده‌ی چندباره از این پلاستیک‌ها و خرید تنها در صورت نیاز انجام می‌شود.

با کاهش مصرف پلاستیک‌های چندبار مصرف در امارات، این کشور می‌تواند به اهداف خود در توافق پاریس راستای کاهش آلاینده برسد. کاهش مصرف پلاستیک‌های‌ یک‌بارمصرف همچنین به کاهش ۸۰ درصدی زباله‌های شهری ابوظبی کمک بسیاری می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا