اخبار امارات

پارکینگ‌های دبی یکشنبه‌ها رایگان خواهند بود

روز رایگان بودن پارکینگ‌های دبی از جمعه به یکشنبه تغییر کرد

امروز اعلام شد که به جز یکشنبه‌ها و تعطیلات رسمی، پارک کردن خودرو هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب (به مدت روزانه ۱۴ ساعت) یک سرویس غیررایگان خواهد بود.

این به این معنی است که به جای جمعه‌ها که پیش‌تر روز رایگان بودند، از این پس یکشنبه‌ها روز رایگان خواهند بود.

پارکینگ‌های چند طبقه در کلیه‌ی ساعات روز و در هر هفت روز هفته از شما هزینه‌ی پارک دریافت می‌کنند.

ماشین‌ها می‌توانند به مدت حداکثر چهار ساعت متوالی در فضا‌های پارک کنار جاده، ۲۴ ساعت در فضاهای پارکینگ و ۳۰ روز در پارکینگ‌های چند طبقه پارک شوند.

این تصمیم پس از صدور یک مصوبه از ولیعهد دبی و رئیس جلسه‌ی شورای اجرایی دبی، عالیجناب شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم در روز دوشنبه اتخاذ شد.

هیچ علتی برای این تغییر اعلام نشده است. امارات اوایل امسال هفته‌ی کاری خود را کوتاه‌تر کرد و نیمی از روز جمعه و روزهای شنبه و یکشنبه به آخر هفته‌ی جدید بدل شدند.

اغلب شرکت‌های بخش خصوصی نیز شنبه و یکشنبه را به عنوان آخرهفته‌های جدید تایید کردند. بنابراین برای اغلب کارمندانی که در دبی زندگی می‌کنند، جمعه روز کاری و یکشنبه روز تعطیل است.

تغییر در روز رایگان بودن پارکینگ نیز احتمالا به همین دلیل ایجاد شده است.

بیشتر سرویس‌های اداره‌ی راه و ترابری مطابق با آخرهفته‌ی جدید زمان‌بندی شده اند. این شامل مترو، تراموا، مراکز تست خودرو، مراکز خدمات و زمان بسته بودن پل شناور می‌شود.

ابوظبی روز رایگان پارکینگ را به یکشنبه تغییر داد

ابوظبی روز پارکینگ و عوارضی رایگان را از جمعه‌ها به یکشنبه‌ها تغییر می‌دهد

این تصمیم به علت تغییر روزهای تعطیل هفته از جمعه و شنبه به شنبه و یک‌شنبه گرفته شده است.

پیش از این در روز‌های جمعه، هزینه‌ی پارکینگ و عوارضی جاده‌ای‌‌ در ابوظبی رایگان بود اما از تاریخ ۱۵ جولای، این گزینه در روزهای یکشنبه برقرار خواهد بود. همچنین در روزهای تعطیل عمومی نیز هزینه‌ای بابت پارکینگ و عوارضی دریافت نمی‌شود.

دفتر رسانه‌ی ابوظبی می‌گوید این تصمیم باعث کاهش حجم ترافیک در روز‌های هفته و ساعات اوج شلوغی می‌شود و به امنیت جاده‌ای کمک می‌کند.

از تاریخ ۱۵ جولای باجه‌های عوارضی «درب» در ابوظبی از دوشنبه تا شنبه بین ساعات ۷ صبح تا ۹ صبح و ۵ عصر تا ۷ عصر، مبلغ ۴ درهم به ازای هر خودرو دریافت می‌کنند.

مجموع این مبلغ دریافتی از روزانه ۱۶ درهم، و همچنین ماهانه ۲۰۰ درهم برای خودروی اول هر خانواده و ۱۵۰ درهم برای خودروی دوم خانواده بیشتر نمی‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا