اخبار امارات

با غیاث، ماشین پلیس ساخت امارات آشنا شوید

خودروی هوشمند غیاث ماه مارس گذشته در نشست جهانی پلیس در اکسپو ۲۰۲۰ دبی معرفی شد. این خودرو ساخت شرکت اماراتی W Motors است. سخت‌افزار و نرم‌افزار آن طوری طراحی شده که پاسخگوی نیازهای پلیس دبی باشد.

معادل ۳۰ درصد بخش‌های داخلی و خارجی این خودرو با پرینت سه‌بعدی ساخته شده است. این خودروها از پیشرفته‌ترین فناوری، عملکرد و امنیت بهره‌مند هستند. در حال حاضر ۱۰ دستگاه خودروط غیاث در خیابان‌ها در خدمت پلیس دبی هستند و در پنج سال آینده ۴۰۰ خودروی غیاث به ناوگان پلیس دبی اضافه خواهد شد.

همچنین برنامه‌های برای تولید غیاث سه‌چرخ، غیاث دوچرخ، غیاث خودران، و خودرو برقی غیاث نیز در دستور کار پلیس دبی است و پلیس دبی در نظر دارد خودروهای یگان ویژه را نیز اضافه کند.

 

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره‌ی خرید خودرو برقی در دبی بدانید!

 

نام این مدل خودرو توسط عالیجناب شیخ حمدان بن محمد، ولیعهد دبی از روی شاهین ایشان گذاشته شده است. گفته می‌شود این خودرو به سرعت شاهین به حوادث و تصادفاتی که در دبی رخ می‌دهند واکنش نشان می‌دهد.

غیاث ۱۰ دوربین نظارتی بیرونی دارد در حالی که خودروهای دیگر تنها ۸ عدد دارند. این دوربین‌ها داده‌های بیشتری جمع کرده و قدرت هوش مصنوعی را افزایش می‌دهند. برای مثال در سمت راست داشبود چند صفحه نمایش وجود دارد که به محض مشاهده‌ی پلاک‌های تحت تعقیب، به راننده اطلاع می‌دهد.

دوربین روی سقف این خودرو نیز می‌‌تواند ۳۶۰ درجه بچرخد و تا ۳۰ برابر بزرگنمایی دارد.

نرم‌افزار این خودرو برای راننده قابلیت‌های مختلفی فراهم می‌کند، مثلا راننده می‌تواند صاحب پلاک خودروهایی را که دوربین می‌گیرد شناسایی کند و اطلاعات را به مرکز بفرستد.

همچنین دو دوربین در داخل خودرو برای نظارت بر عملکرد پلیس وجود دارد.

در صندوق این خودرو یک بخش مخصوص تجهيزات ایمنی و نجات و یک جعبه مخصوص پهپاد وجود دارد، به همراه یک درون پیشرفته که می‌تواند به مدت ۳۰ دقیقه پرواز و فیلم‌برداری کند.
نیروی پلیس دبی به‌طور ویژه برای استفاده از این پهپادها آموزش دیده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا