اخبار امارات

این دونده 52 طبقه جمیرا امارات تاورز را در 8 دقیقه بالا رفت

رکوردشکنی در مسابقه پله‌نوردی اسکای‌ران در ۵۲ طبقه امارات تاورز

روز شنبه رکورد‌های جدیدی در مسابقه‌ی پله‌نوردی اسکای‌ران دبی با حضور هزاران شرکت‌کننده ثبت شد. در این مسابقه شرکت‌کنندگان باید از پله‌های ۵۲ طبقه جمیرا امارات تاورز دبی بالا می‌رفتند.

این مسابقه با همکاری فدراسیون بین‌المللی اسکای‌رانینگ، شورای ورزش دبی و الجلیله فاندیشن برگزار شد. سود حاصل از این مسابقه به مرکز مجلس الامل، مخصوص سلامت بانوان مبتلا به سرطان می‌رسد.

 

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره چالش تناسب اندام در دبی که باید بدانید!

 

در این مسابقه هزاران نفر شامل ۱۲ تیم، ۱۹ دونده حرفه‌ای جهانی و ۸۱ دونده زن برگزار شد.این شرکت‌کنندگان از ۴۰ کشور مختلف و از سن ۱۶ تا ۷۸ سال بودند.

در طی این مسابقه رکورد‌های جدیدی به ثبت رسید. در بخش زنان، یوری یوشیزومی از ژاپن ۵۲ طبقه را در ۸ دقیقه و ۱۴ ثانیه طی کرد و در بخش مردان نیز سوه وای چینگ از مالزی این کار را در ۶ دقیقه و ۵۲ ثانیه انجام داد. در بخش تیمی نیز تیم فرست کالکشن B تعداد ۱۳۳۴ پله را در ۱۷ دقیقه و ۱۴ ثانیه طی کرد. به تمامی برندگان مدال و جوایز نقدی اهدا شد.

 

بیشتر بخوانید: اولین نفری باشید که از کنسرت ها و رویداد های امارات با خبر می‌شود.

 

همچنین مسن‌ترین شرکت‌کننده، جووانی پوتنزا از ایتالیا که این مسابقه را برای چهار بار پیاپی به اتمام رساند و رکورد خود در سال ۲۰۱۹ (۳ بار) را شکست. او دور اول را ۱۳:۴۹ دقیقه، دور دوم را در ۱۵:۰۱ دقیقه، دور سوم را در ۱۵:۵۶ دقیقه و دور چهارم را در ۱۵:۵۵ دقیقه و درمجموع ۶۰:۰۱ دقیقه تمام کرد. او در عرض یک ساعت ۲۰۸ طبقه را بالا رفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا