رشد قیمت، نرخ اجاره و معاملات املاک دبی

رشد قیمت، نرخ اجاره و معاملات املاک دبی

روند صعودی معاملات و قیمت املاک دبی در سال 2022 هم ادامه دارد

طبق گزارش رتبه بندی S&P Global Ratings، قیمت ملک و اجاره در بازار مسکونی دبی در سال 2022 مطابق با روند سال 2021، به دلیل “اقتصاد قوی” امارات، به افزایش خود ادامه خواهد داد.

با وجود افزایش قابل توجه در سال 2021 نیز، املاک با قیمت های 25 تا 30 درصد کمتر از سطح سال 2014 “نسبتا مقرون به صرفه” هستند.

‏S&P گفت: “قیمت بالای نفت عامل مثبت مهمی برای تمایل سرمایه گذاران در منطقه خواهد بود.” افزایش قیمت‌ها، اجاره‌ها و همچنین فروش، دولوپرها را تشویق به راه‌اندازی پروژه‌های جدید خواهد کرد.

قیمت آپارتمان در داون‌ تاون دبی با 0.2 درصد افزایش ماهانه به 1963 درهم در هر فوت مربع رسید.

بازار املاک امارات متحده عربی پس از رکود ناشی از شیوع ویروس کرونا به دلیل ابتکارات دولتی مانند مجوزهای اقامت برای بازنشستگان و کار از راه دور و همچنین گسترش برنامه ویزای طلایی 10 ساله به شدت بهبود یافته است.

‏Property Finder گفت که ارزش معاملات ملک در دبی در سال گذشته بیش از دو برابر شد و رکورد 12 ساله را از نظر حجم شکست.
امارات 61241 معامله فروش به ارزش 151.07 میلیارد درهم (41 میلیارد دلار) را در سال 2021 به ثبت رساند که بهترین سال برای معاملات از سال 2013 و بالاترین سال از نظر ارزش از سال 2009 است.
این روند در سال جاری نیز ادامه داشته است.
کل فعالیت های مسکونی در دبی با فروش 6913 واحد در ماه فوریه 34 درصد افزایش یافت و به 15.5 میلیارد درهم رسید.

بازار ملک دبی شروعی طوفانی در سال 2022 را ثبت کرده است. این بازار امسال با ۱۲٫۱۱۹ معامله تا به امروز، رکورد شکست و بهترین شروع سالانه را تجربه کرد.

تعداد معاملات نسبت به سال ۲۰۱۷ که تا پیش از امسال دارای بهترین شروع سالانه شناخته می‌شد، افزایش ۱۷.۷ درصدی داشته است.

 

بیشتر بخوانید: اجاره خانه در دبی و هر آنچیزی که باید در خصوص اجاره خانه در امارات بدانید!

 

بازار ملک دبی همچنین در ماه گذشته رکورد دیگری شکست و ۶٫۳۴۶ معامله‌ را به ثبت رساند. این آمار ۴۳.۵ درصد بالاتر از آمار ماه فوریه‌ی تمام سال‌های گذشته است.

آمار فروش ماه فوریه همچنین از نظر ماهانه افزایش ۹.۹ درصدی داشت.

بازار ملک دبی با قدرت شرایط راکد حاصل از ویروس کرونا را پشت سر گذاشته است. عامل این موفقیت طرح‌های دولتی مانند اعطای مجوز اقامت به بازنشستگان و دورکاران و همچنین افزایش زمان گلدن ویزای ۱۰ ساله بوده اند.

تقاضای شدید برای املاک لوکس در امارات هیلز که به بورلی هیلز دبی معروف شده هم ادامه دارد.

برای مثال در اواسط مارس، یک ویلا در امارات هیلز دبی به قیمت 75 میلیون درهم (20.4 میلیون دلار) فروخته شد که نشان دهنده تقاضای فزاینده برای ملک لوکس در بازار پررونق املاک امارات است.

این عمارت با 30 هزار فوت مربع مساحت برای اولین بار در سال 2021 فروخته شد و سپس در سال 2022 دوباره به فروش رسید.

به گفته مدیرعامل املاک بین المللی Luxhabitat Sotheby’s، که معامله را بسته است: «امارات هیلز به دلیل تقاضای بیشتر و عرضه محدود، با قیمت‌های بی‌سابقه املاک به نقشه بازگشته است و همین امر باعث می‌شود که نام مستعار «بورلی هیلز دبی» به آن داده شود.

بازار املاک امارات متحده عربی به پشتوانه ابتکارات دولتی مانند مجوزهای اقامت برای بازنشستگان و کارگران از راه دور، و همچنین گسترش برنامه 10 ساله ویزای طلایی و رونق اقتصادی ناشی از اکسپو 2020 دبی، احیا شده است.

بازار همچنین از برنامه گسترده واکسیناسیون ویروس کرونا در کشور بهره برده است که موارد ابتلا را در مقایسه با سایر کشورهای جهان نسبتاً پایین نگه داشته است.

بر اساس گزارش CBRE، حجم کل معاملات ملک در دبی در ژانویه و فوریه به 11071 رسید که بالاترین رقم ثبت شده در دو ماه اول سال است.

میانگین قیمت‌ها در سال منتهی به فوریه 10.7 درصد افزایش داشت که میانگین قیمت آپارتمان 9.1 درصد و قیمت ویلا 21 درصد افزایش یافت.

املاک در امارات هیلز پس از پالم جمیرا با 1996 درهم برای هر فوت مربع دومین منطقه گران‌قیمت در شهر بود که 2.3 درصد در ماه افزایش داشت.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل