اخبار امارات

جمعیت دنیا تا یک هفته دیگر به 8 میلیارد خواهد رسید

بر اساس تخمین سازمان ملل متحد، جمعیت جهان تا اواسط ماه جاری به هشت میلیارد خواهد رسید، و طی دهه‌های آتی با سرعت کمتر و عدم تعادل بین مناطق مختلف به رشد خود ادامه خواهد داد.

بخش آمار جمعیت سازمان ملل تخمین می‌زند که تعداد انسان‌های روی زمین در 15 نوامبر به هشت میلیارد نفر، یعنی سه برابر بیشتر از نقطه عطف 2.5 میلیارد نفری در 1950، می‌رسد.

از زمان اوج افزایش جمعیت در اوایل دهه 60 میلادی، نرخ رشد جمعیت کاهش چشمگیری پیدا کرد.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با بهترین جاهای دیدنی دبی به همراه تصاویر زیبا

 

با توجه به افزایش امید به زندگی و شمار افرادی که در بازه سنی فرزندآوری هستند، سازمان ملل متحد پیش‌بینی می‌کند که جمعیت جهان تا سال 2030 به 8.5 میلیارد، تا 2050 به 9.7، و تا دهه 80 صده کنونی به 10.4 میلیارد نفر برسد.

با این‌حال تخمین سازمان موسسه سنجش و ارزیابی سلامت (IHME) در آمریکا مقداری متفاوت است، و بر اساس گزارش آن در سال 2020، جمعیت جهان تا سال 2064 به بالاترین حد خود خواهد رسید و تا سال2100 تا 8.8 میلیارد نفر کاهش پیدا خواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با مشهور ترین ایرانیان امارات به همراه راز موفقیت آنها!

 

طبق تخمین‌های سازمان ملل، دو کشور پرجمعیت جهان، چین و هند، تا سال 2023 جایگاه‌شان از نظر جمعیت جابه‌جا خواهد شد؛ طبق گزارش این سازمان، جمعیت 1.4 میلیاردی چین شروع به کاهش کرده و تا 2050 به 1.3 میلیارد می‌رسد، و تا آخر قرن کنونی، جمعیت این کشور ممکن است تا 800 میلیون نفر کاهش یافته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا