پنج شغل با بیشترین سرعت رشد در امارات

پنج شغل با بیشترین سرعت رشد در امارات

مشاغل حوزه دیجیتال در سال های آینده بیشترین سرعت رشد در امارات را خواهند داشت

امارات متحده عربی شاهد رشد سالانه 12 درصدی در مهارت های دیجیتال پیشرفته و کدنویسی بین سال های 2016 تا 2021 بوده است.
مهارت‌های فین‌تک، هوش مصنوعی، علم داده و رباتیک از جمله مهارت‌های رو به رشد در این دسته هستند که تلاش‌های امارات متحده عربی در پذیرش استعدادهای دیجیتال پیشرفته را نشان می‌دهد.

پنج شغلی که سریع‌ترین رشد را در امارات متحده عربی دارند عبارتند از مهندس داده‌های ابری، بک اند دولوپر Back-end developer ، مهندس امنیت، مدیریت مهندسی و تحلیلگر داده‌ها.

این اعلامیه به عنوان بخشی از راه‌اندازی 10 ابتکار نوآورانه از Coders HQ، که در ژانویه 2022 تحت پوشش برنامه ملی برای کدنویس‌ها افتتاح شد، با هدف توانمندسازی 15000 کدگذار در شش ماه آینده منتشر شد.
یک طرح ابتکاری امارات متحده عربی کدنویس ها را ارزیابی می کند تا اطمینان حاصل شود که مهارت های برنامه نویسی رایانه ای آنها مطابق با خواسته های بازار است.

طرح Coders HQ که در ژانویه راه اندازی شد، اکنون بهترین برنامه نویسان را آزمایش می کند تا از مناسب بودن مهارت های آنها برای کار در شرکت‌های جهانی مانند خطوط هوایی امارات، لینکدین و ماجد الفطیم اطمینان حاصل کند.
همچنین به برنامه نویسان کمک می کند تا چشم انداز شغلی خود را در برنامه نویسی، که به یکی از صنایع بخش خصوصی با سریع ترین رشد تبدیل شده است، گسترش دهند.
عمر العلما، وزیر دولت برای هوش مصنوعی، اقتصاد دیجیتال و کاربردهای کار از راه دور در رویدادی که در موزه آینده برگزار شد، گفت: “هر یک از ما قادر به یادگیری زبان کدنویسی و توسعه یک سیستم هستیم. اما چیزی که امروز کم است ندانستن سطح خودمان در مقایسه با دیگران است.
برنامه نویسان بسیاری در مورد پتانسیل خود در کدنویسی صحبت می‌کنند، اما گاهی اوقات این برخلاف واقعیت است. هر کسی که بخواهد مورد ارزیابی قرار گیرد، مهارت‌های وی براساس مناسب بودن برای مشاغل برنامه نویسی در بخش خصوصی، مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

برای اطمینان از تکامل مهارت‌های کدنویسی با تغییرات در فناوری، آموزش نیز ارائه خواهد شد.
آقای العلما گفت که امارات متحده عربی باید با استفاده گسترده‌تر از زبان عربی در فناوری به یک مرکز منطقه ای برای کدنویسی تبدیل شود و امیدوار است که هر نهاد دولتی و خصوصی یک “سفیر کدگذاری” داشته باشد تا دیگران را به یادگیری مهارت‌های جدید تشویق کند.

او گفت که همکاری جدید با سیسکو، زبان عربی را در مرکز فناوری توسعه یافته و راه اندازی شده در منطقه قرار خواهد داد.

دفتر هوش مصنوعی امارات متحده عربی اخیرا مجوز هوش مصنوعی و کدنویسی را برای جذب شرکت‌های فناوری و کدنویسان از سراسر جهان راه اندازی کرده است.

در جریان راه اندازی، عمر سلطان العلما، وزیر دولت برای هوش مصنوعی، اقتصاد دیجیتال، اعلام کرد که سهم اقتصاد دیجیتال به عنوان سهمی از تولید ناخالص داخلی امارات متحده عربی بیش از 400 میلیارد دلار، از 4.3 درصد در سال 2019 به 9.7 درصد در سال 2021 ، دو برابر شده است.

لینکدین اعلام کرد که در حال حاضر بیش از 63000 متخصص دیجیتالی ماهر در امارات متحده عربی وجود دارد و این کشور قصد دارد تا پایان سال 2022 به عنوان بخشی از برنامه ملی کدنویسان، 100000 کدنویس را به این کشور جذب کند.

سرمایه‌گذاری پیشگامانه دولت در فناوری‌های پیشرفته، این کشور را به پایگاهی منطقه‌ای برای غول‌های فناوری بین‌المللی و استارت‌آپ‌های چند میلیونی و مشارکت‌کننده فعال در اکوسیستم دیجیتال جهانی تبدیل کرده است. لینکدین به عنوان بخشی از همکاری خود با Coders HQ، آمار دقیقی را ارائه خواهد کرد که نشان دهنده وضعیت فعلی برنامه نویسان در امارات است تا فرآیند تصمیم گیری را بهبود بخشد.

امروزه فناوری های دیجیتال بخشی جدایی ناپذیر از اقتصاد امارات متحده عربی هستند.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل