اخبار امارات

برای سفر به دبی چند دوز واکسن لازم است؟

در این خبر به شما می‌گوییم که برای سفر به دبی دو دوز واکسن کرونا باید بزنیم یا سه دوز؟

امارات به تازگی چند مورد از محدودیت‌های کرونایی از جمله محدودیت‌های مربوط به سفر را کاهش داد. طبق گفته‌ی اداره‌ی ملی مدیریت بحران و حوادث، مسافرین کاملا واکسینه شده نیازی به انجام تست پی سی آر‌ کووید پیش از سفر ندارند.

این شامل مسافرین کلیه‌ی کشورها که به هر فرودگاهی در امارات سفر می‌کند می‌شود.

هر چند اداره‌ی ملی مدیریت بحران و حوادث مشخص نکرده که برای «کاملا واکسینه شده» به حساب آمدن نیازی به دوز تقویتی هم هست یا نه، ولی ایرلاین‌های امارات قوانین را به صورت دقیق مشخص کرده اند.

ایرلاین‌ها همچنین لیست واکسن‌های مورد تایید را که ساکنین و گردشگران با دریافت آن‌ها می‌توانند دیگر است پی سی آر ندهند مشخص کرده اند.

بنابر اعلام اتحاد ایرویز، مسافرین باید گواهی واکسیناسیون کووید-۱۹ دارای کیو آر کد داشته باشند. در وبسایت ایرلاین نیز نوشته شده که برای این که کاملا واکسینه به حساب بیایید باید دو دوز واکسن مشابه، یا یک دوز جانسن دریافت کرده باشید. زمان دریافت واکسن باید حداقل ۱۴ روز قبل پرواز و برای واکسن جانسن ۲۸ روز پیش از پرواز باشد.

وبسایت ایرلاین امارات نیز گفته که مسافرین باید گواهی معتبر واکسیناسیون ارائه دهند که نشان دهد آن‌ها با یکی از واکسن‌های مورد تایید سازمان جهانی بهداشت یا امارات واکسینه شده اند. گواهی همچنین باید دارای کیو آر کد باشد.

اطلاعات نوشته شده در وبسایت فلای دبی نیز مشابه است ولی گفته که گواهی باید حتما به زبان‌های انگلیسی یا عربی باشد. ایرلاین امارات کفته که گواهی واکسیناسیون به زبان‌های دیگر اگر پیش از پرواز تایید شود مشکلی نخواهد داشت. هیچ کدام از ایرلاین‌ها چیزی از نیاز به دوز سوم برای کاملا واکسینه به حساب آمدن نگفته اند.

اتحاد و فلای‌دبی این واکسن‌ها را تایید کرده اند: آسترازنکا (وکس‌زوریا و کره)، کوویشیلد، کوو وکس، کووکسین، جانسن، مدرنا، نووکسووید، فایزر بایونتک، سینوفارم، سینوواک، اسپوتنیک وی.

اتحاد اعلام کرده که اگر کاملا واکسینه نشده اید و گواهی بهبودی از کووید-۱۹ ندارید یا ابوظبی مقصد میانی شما برای رسیدن به مقصد نهایی‌ای است که تست می‌خواهد، باید ۴۸ ساعت پیش از پرواز به ابوظبی تست پی سی آر بدهید.

کودکان زیر ۱۶ سال برای ورود به ابوظبی از دریافت واکسن معاف هستند ولی محدودیت سنی دریافت واکسن برای دبی و شارجه ۱۲ سال است.

به گفته‌ی فلای‌دبی کپی پرینت شده‌ی نتیجه‌ی منفی تست پی سی آر‌ باید کیو آر کد داشته و انگلیسی یا عربی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا